Elon Musk, Twitter’dan vazgeçmek mi istiyor? Musk’tan Twitter’a tehdit mektubu gitti

Elon Musk, Twitter’ın 44 milyar dolarlık satın alma mutabakatını “açık bir formda ihlal ettiğini” ve buna karşılık olarak muahedeyi “feshedebileceğini” söyledi.

Bu sabah Twitter’a gönderilen bir mektupta Musk’ın hukuk kümesi, Twitter’ın kendisine hizmetin spam bot sorunu hakkında bilgi vermediğini ve satın alma mutabakatı kapsamında bu bilgileri almaya yetkili olduğunu belirtiyor.

Avukatlar, “Bay Musk, şirketin birleşme kontratı kapsamındaki bilgi haklarına (ve şirketin ilgili yükümlülüklerine) faal olarak direndiğine ve engellediğine inanıyor” diyor. Mektup, Musk’ın sav edilen kontrat ihlali nedeniyle işlemi tamamlamamayı seçebileceğini söylüyor.

Musk, bir aydan kısa bir süre önce imzaladığı bir mutabakattan kaçmak için garip bir uğraş üzere görünen bir halde, birkaç haftadır Twitter’daki spam bot sorunundan şikayet ediyor. Musk daha önce, botlarla ilgili tasaları nedeniyle mutabakatın beklemede olduğunu tweet’lemişti ve Twitter spam sayımlarının doğruluğunu kanıtlayana kadar mutabakatın ileriye gidemeyeceğini söylemişti.

Ancak Musk, şu ana kadar satın alma sürecinden vazgeçmek için resmi bir tehditte bulunmadı ve önceki şikayetlerinin birçoklarını tweet ve röportajlar aracılığıyla yaptı. Wedbush Securities analisti Daniel Ives bu mektubun Musk’ın “anlaşmadan uzaklaşmak istediğini” gösterdiğini söylüyor. Twitter ise artık konu hakkında yorum yapmış değil.

Twitter, günlük kullanıcılarının yüzde 5’inden daha azının spam hesapları olduğunu sav ediyor. Twitter CEO’su Parag Agrawal, geçtiğimiz ay şirketin Musk’a Twitter’ın spam savlarını nasıl oluşturduğuna dair bir açıklama sağladığını söyledi. Agrawal, Mayıs ayı ortasında, “Bir hafta önce Elon ile tez sürecine ilişkin bir genel görüşü paylaştık ve onunla ve hepinizle görüşmeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir