Samsung Rize’yi Dünyaya Duyuracak

Samsun Büyükşehir Belediyesinin isim benzerliğinden dolayı yatırıma davet etmesi karşılığında sessiz kalan Güney Koreli teknoloji devi Samsung , farklı bir isim benzerliği ile Rize’ye talip oldu.

Hollanda merkezli LetsGoDigital sitesinde detayları paylaşılan bilgiye göre Samsung yeni dönemde çıkarmayı planladığı akıllı telefon modellerinde “RIZE” markasını kullanmak üzere Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’ne başvuruda bulundu.

Daha önce basına sızan bilgiler doğrultusunda 2019 yılında tanıtılacağı paylaşılan Galaxy S10 serisinin “Rize” olarak duyurulmasının da söz konusu olabileceği kulislerde konuşulmaya başlandı.

Patent başvurusunun Rize10 , Rize20 ve Rize30 olmak üzere 3 farklı isim ile yapılmış olması yeni modellerin farklı konfigürasyonlar ile tanıtılabileceğini akıllara getiriyor. Aynı zamanda Patent sınıfının 9 olarak belirtilmesi de Rize isminin sadece akıllı telefonlar için kullanılmasının planlandığını gösteriyor.

Bir diğer görüş de Samsung’un 2019 yılında Galaxy X olarak duyuracağı konuşulan katlanabilir ekrana sahip modelin “Rize” ismi ile raflarda yerini bulacağı yönünde şekilleniyor.

S9 ve S9+ modelleri her yıl Şubat ayında Barselona’da yapılan MWC (Mobil Dünya Kongresi ) etkinliğinde duyurulmuştu ve incelet.com olarak biz de sıcağı sıcağına inceleme ve sizlerle paylaşma fırsatı bulmuştuk.

Rize serisi modellerin de büyük olasılıkla MWC19 etkinliğinde duyurulması bekleniyor ve incelet.com olarak sizler için Barselona’da olacağımızı şimdiden paylaşmak isteriz.

Paylaş