Samsung’un The Frame Satış Rakamı 2021’de Bir Milyona Ulaştı

The Frame’in Kuzey Amerika ve Avrupa pazarlarında yakaladığı popülerlikle birlikte, 2017’den bu yılın sonuna kadar toplam satış rakamının iki milyonu aşması bekleniyor.

Samsung Electronics The Frame’in bu yıl bir milyonun üzerinde satış rakamı yakalayarak, Lifestyle Ekran serisinde yıllık bir milyonun üzerinde satış rakamına ulaşan ilk ürünü olduğunu açıkladı. The Frame’in 2017 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana toplam satışların, Kuzey Amerika ve Avrupa pazarlarındaki yoğun talep nedeniyle yıl sonuna kadar iki milyonu aşması bekleniyor.

Samsung, The Frame’i şık bir resim çerçevesi gibi görünen bir TV olarak tasarladı. Kapalıyken en sevdiğiniz sanat eserlerini görüntüleyen The Frame ile bir sanat galerisinin güzelliğini yaşam alanınıza taşıyabiliyorsunuz. Yaşam alanlarına güzel bir uyum sağlayarak gerçek bir tablo gibi görünen The Frame, teknolojik gücü ile de dikkat çekiyor. Quantum Dot teknolojisini kullanan bu TV, canlı görüntüler için %100 renk hacmi sağlarken Çift LED teknolojisi de kontrastı artırıyor, böylece geniş açılarda dahi gerçekçi renkler sunuyor.

Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Görsel Ekran Birimi Satış ve Pazarlama Ekibi Başkanı Simon Sung, “The Frame sadece TV izlemek için kullanılan bir ürün değil. Aynı zamanda tasarımıyla bulundukları alanları ve geniş bir sanat koleksiyonuyla da tüketicilerin yaşamlarını zenginleştiren bir yaşam tarzı ürünüdür. Tüketicilerin değişen ihtiyaç ve isteklerini karşılamak üzere yenilikçi yollar bulmak ve The Frame’in sunduğu olanakları güçlendirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bunun yanında Art Store’daki koleksiyon yelpazesini daha da genişletmek amacıyla yeni müzeler, galeriler ve sanatçılarla ortaklıklar kurmak için araştırmalarımızı sürdürüyoruz.” diye konuştu.

Yenilikçi tasarım biçim ve işlevle buluştu

The Frame, Samsung’un Lifestyle Ekran Serisi’nin en sevilen modellerinden biri olarak dikkat çekiyor. İlk defa piyasaya sürüldüğü 2017 yılından bu yana, The Frame’in tasarımı, özellikleri ve boyutu, tüketicilerin değişen zevklerini ve yaşam tarzı ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde sürekli olarak geliştirildi.

Tüketiciler artık evlerinde daha fazla zaman geçirmeye başladığından evde eğlence içeriklerinin popülaritesi yükselişe geçti. Bunun sonucunda tüketiciler giderek artan biçimde, kullandıkları televizyon ekranlarının sıradan bir ev aleti görünümünün ötesine geçerek, evlerinin dekorasyonuna da uyum sağlayabilmesini talep etmeye başladı. The Frame her iki trende de mükemmel bir biçimde cevap vererek tüketicilere biçim ve işlevin bileşimini sundu ve bu sayede ürün serisinin satış grafiğinde artış gözlemlendi.

Samsung bir yandan görüntü kalitesine yenilikler getirirken diğer yandan tüketici trendlerine ayak uydurarak The Frame’i sürekli geliştirmeye devam ediyor. Samsung, daha canlı görüntüler sunmak için 2020 yılında QLED görüntü teknolojisini geliştirdi. The Frame ayrıca, izleyicilerin optimize edilmiş resim ve videoları keyifle görüntüleyebilmesini sağlamak amacıyla parlaklık seviyesini çevreye bağlı olarak ayarlayan parlaklık sensörü içeriyor. Bu yılın temmuz ayında Samsung, 85 inçlik The Frame televizyonu piyasaya sürdü. Bu sayede The Frame artık farklı yaşam tarzları ve ev alanları için beş farklı boyut seçeneğine (55″, 65″, 75″) sahip.

2021 yılına ait The Frame serisinin 24,9 mm’lik çerçevesi geçtiğimiz yılın modeline göre yarı yarıya incelirken farklı renk seçenekleriyle sunulan ek resim çerçevesi seçenekleri, mekânlara zarafet katıyor. Kullanıcılar cihazları için beyaz, tik veya kahverengi düz çerçeve seçeneklerinden birini tercih edebiliyor. The Frame TV sehpası üzerinde, galeri görünümü için duvara monte edilerek veya yeni çıkan stüdyo standı üzerine yerleştirilerek kullanılabiliyor.

Müze iş birlikleriyle Art Store’da özel içerik seçkisi artıyor

The Frame, benzersiz ve modern tasarımının yanında kendine ait sanat abonelik platformu Art Store ile de öne çıkıyor. Kullanıcılar, The Frame’de içerik izlemedikleri zaman Art Store’un geniş resim ve fotoğraf kütüphanesinden seçebilecekleri sanat eserlerinin görüntüleneceği Sanat Modunu kullanabiliyor. Bu sayede televizyonun ekranı, evdeki dekorasyonu kesintiye uğratan boş bir tuval gibi durmak yerine onu geliştiren bir görsel olarak işlev görebiliyor.

The Frame Art Store, Rusya’nın Hermitage Müzesi, Fransa’nın Louvre Müzesi ve İspanya’nın Prado Müzesi gibi dünyaca ünlü müze ve galerilerin koleksiyonlarından seçilen 1.500’ün üzerinde sanat eseri sunuyor. Ayrıca Samsung, Art Store koleksiyonunu küresel bir foto muhabiri grubu olan Magnum Photos ve son olarak, canlı sanat eserleri sunmak için önde gelen sanat fotoğrafçılığı merkezi YellowKorner gibi kuruluşlarla yaptığı yeni iş birlikleriyle, dünyanın dört bir yanından gelecek vadeden yaratıcıların benzersiz sanat eserlerini kapsayacak şekilde genişletti. Ayrıca tüm bu eserler, The Frame’in QLED görüntü kalitesiyle görüntülenme imkânı buluyor. The Frame’in 2021 sürümünde bulunan yapay zekâ tabanlı seçki özelliği, tüketicilerin alışkanlıklarını ve zevklerini analiz ederek, onlara kendi zevklerine uygun yeni sanat eserleri önerebiliyor.

The Frame’in 2021 modeli, 500MB depolama alanına sahip önceki modellere göre önemli ölçüde yükseltilen 6GB’lık depolama kapasitesi sunuyor. Kullanıcılar bu sayede, kendi kişiselleştirilmiş galerilerini daha fazla sayıda sanat eseriyle zenginleştirebilmelerini sağlayacak şekilde, 4K çözünürlükte 1.200’e kadar resim kaydedebiliyor.

Samsung’un yaşam tarzı TV portföyü hakkında daha fazla bilgi ve satın almak için https://shop.samsung.com/tr/the-frame/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir