Tesla Model S’nin enteresan direksiyonu ile ilgili yeni bir iddia!

Son yıllarda elektrikli arabalar epey tanınan bir hal aldı. Birçok araba üreticisi şirket, Bu alanda büyük yatırımlara imza atmaya başladı. Fakat elektrikli araba denildiğinde akla birinci olarak Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla geliyor. Bilhassa geçtiğimiz yıl büyük bir sıçrama yapan şirketi değişik otomobil dizaynlarıyla da isminden kelam ettiriyor.

Cybertruck, dizaynıyla epey isminden kelam ettiren Tesla, araçlarında kullandığı kendine has direksiyonu ile de vakit zaman tartışmaların odağı oldu. Enteresan direksiyon tasarımı, vakit şirketin bir imzası halini aldı. Fakat birçok kişi bu tasarımı beğenirken birtakım bireyler de direksiyon hakimiyeti kelam konusu olduğunda yetersiz olabileceğini düşünüyor. Ortaya atılan bir argümana nazaran şirket, tartışamalı direksiyon dizaynıyla ilgili yeni bir karar aldı.

Tesla, standart direksiyon dizaynına geçmeye hazırlanıyor

Tesla, Model S otomobilini piyasaya sürdüğünde Yoke direksiyonu ismi verilen bir dizaynla gündem olmuştu. Klâsik olmayan bir kelebek tasarımı, bazıları tarafından sevilirken bazıları tarafından da hareket konusunda sorunlu bulunmuştu. Elon Musk, tartışılan tasarım ile ilgili o periyot asla vazgeçmeyeceklerine dair bir açıklama yapmıştı. Lakin gelinen noktada bu kararından vazgeçmiş görünüyor.

Tesla ile ilgili sızıntı bilgilere ulaşabilen kimi hackerlar, şirket içinde standart tasarım direksiyondan bahsedildiğini belirtti. Bahsedilen içeriğe nazaran kullanıcılar, yeni çıkacak modellerle birlikte artık isteklerine nazaran klasik tasarım ya da Yoke tasarımı seçebilecekler. Daha evvel de direksiyon dizaynının aksilikleriyle ilgili birçok haber gündeme gelmişti. Hatta birkaç sefer Model S Plaid sahiplerinin sonradan yuvarlak direksiyon simidi eklediklerine dair haberler de çıkmıştı.

Elon Musk ya da Tesla’dan şimdi mevzuya ait bir açıklama gelmedi. Ayrıyeten bahsedilen direksiyon seçim özelliğinin hangi modeller için geleceği ile ilgili de bir bilgi yok. Lakin birçok kişi, bu fikrin hakikat bir karar olabileceğini belirtti. Standart modelin olup olmayacağı şimdiden merak konusu.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir