Trump’ın Truth Social’ı ile Karıştırılan Uygulama, 100.000 Defa İndirildi!

Eski ABD lideri Donald Trump’ın kendi toplumsal medya uygulaması Truth Social geri sayıma geçmiş durumda. Az sayıda kullanıcı tarafından test edilen ve iOS App Stroe’da yayınlanan uygulama, şimdi Android google Play’e gelmedi. Ancak Google Play Store’da Trump’ın yeni toplumsal medya platformuna misal bir isim taşıyan bir uygulama olduğu ortaya çıktı ve 100.000’den fazla kere indirilmiş durumda. Herhalde bu uygulamanın, gerçek uygulama olmadığını söylememize gerek yok…

MAGA Hub – Truth Social Trump” olarak listelenen Android uygulaması, bu sabah Play Store’da “Truth Social” arama terimi için en uygun sonuç olarak görüntülendi. 28 Ağustos’ta piyasaya sürülen uygulamanın indirmelerinin birçok, 8 Şubat’tan sonra, Trump’ın uygulamasının yayınlanma tarihine daha yakın bir vakitte gerçekleşti.

“MAGA Hub”, başka kullanıcılardan gelen içeriği toplayan fotoğraf tabanlı bir akışa sahip. Buna karşılık, Truth Social uygulaması daha çok Twitter gibisi bir platform. Yani aslında iki uygulamanın birbirleriyle hiç bir benzerliği bulunmuyor. “MAGA Hub” kullanıcılarından ayrıyeten uygulama içi satın alma süreçleri için 28,99 dolar fiyat talep ediyor, lakin alıcıların bunun karşılığında ne aldığı aşikâr değil.

Truth Social uygulaması Pazar günü iOS için yayınlandı ve resmi web sitesi Play Store sürümünün “yakında” geleceğini belirtiyor. Lakin, tüm kullanıcılar uygulamanın Android sürümünün şimdi çıkmadığının farkında değil üzere görünüyor. “MAGA Hub” uygulaması, bilhassa Ocak ve Şubat aylarında yayınlanan 6.600’den fazla yorum aldı ve kimi yorumcular Android sürümünün Trump’ın lanse edilen platformu olduğuna hala inanıyor üzere görünüyor.

Insider’ın haberine nazaran, uygulamanın özelliklerinden şikayet eden Alan Knight isimli 1 yıldızlı incelemede, “Haydi Trump, bundan daha akıllı olduğunu sanıyordum. Bu uygulamayı çabucak sileceğim, bu çok aptalca” yazmış.

Uygulamaya beş yıldız veren Stephen Jones isimli diğer bir yorumcu, “Şahane bir platform ve birebir vakitte yeni. Fikirleriniz ne olursa olsun, yeni çağın havlayan çocukları tarafından iptal edilmeden burada beğenilen karşılanacaksınız” yazıyor.

Kimi yorumlarda ise, kullanıcıları “MAGA Hub”ın Trump tarafından lanse edilen uygulama olmadığı konusunda ikazlar görmek mümkün. Hexor Marhetbar, uygulamaya bir yıldız vererek, “Kendisini ‘Truth Social Trump’ olarak listeliyor ancak kusur yapmayın. Bu yanlış reklamdır. Bu Trump’ın Truth Social’ı değil. Bunu aklınızda bulundurun” diyor.

Play Store’a nazaran, uygulamanın geliştiricisinin ismi Lukas Niessen ve Berlin, Almanya merkezli olarak listeleniyor. Hem Niessen hem de profilin bağlı olduğu marka Odoma, Insider’ın yorum talebine cevap vermiş değil.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir