Turkcell, Milletlerarası VoLTE Hizmetini Kullanıma Açtı

Turkcell, mobil bağlantı konusundaki memleketler arası hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Şimdiki teknolojileri birinci defa kullanıcılarına ulaştırmayı hedefleyen Turkcell, yurt dışında memleketler arası sirkülasyon yapan müşterilerine VoLTE (Voice Over LTE) roaming tecrübesini, ABD’de mobil operatör AT&T’nin şebekesinden sağlamaya başladı.

Gediz Sezgin: “En yeni bağlantı teknolojilerini yurt dışında da kullanıcılarımızla buluşturuyoruz”

Turkcell olarak mobil irtibat alanındaki trend teknolojileri ebediyen yakından takip edip uygulamaya geçirdiklerini vurgulayan Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, bahisle ilgili şunları söyledi:

“İçinde bulunduğumuz bağlantı çağında en yeni teknolojileri kullanıcılarımızla buluşturmaya, küresel paydaşlarımızla birlikte yenilikçi projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda müşterilerimizin, memleketler arası seyahatlerinde yurt dışında da direkt ses hizmetini alabilmeleri maksadıyla yeni bir adım attık. Bu servisi kısa müddette hazır hale getirerek, güçlü mobil operatör AT&T şebekesi üzerinden ABD’de kullanıma açtık. Böylelikle sektörel öncülüğümüzü yeni bir memleketler arası hizmetle sürdürdük.”

AT&T iş birliğiyle yapılan VoLTE roaming servisi sayesinde Turkcell müşterilerinin artık 4.5G şebekesi üzerinden yüksek kalitede ses hizmeti alabileceklerini belirten Gediz Sezgin, “Dünyada teknoloji dönüşümlerinden ötürü 2G ve 3G şebekelerini kapatan operatörler artmaya devam ediyor. Yurt dışında yalnızca 4.5G şebekesinden servis alan müşterilerimizin, kesintisiz ve daha kaliteli görüşme sağlayabilmeleri için farklı ülkelerdeki operatörlerle VoLTE roaming iş birlikleri yapmaya devam ediyoruz. Turkcell olarak memleketler arası alanda yeni bir servis olarak yaygınlaşan VoLTE roaming servisini, dünyada uygulamaya geçiren öncü operatörler ortasında yer almaktan da ayrıyeten gurur duyuyoruz” dedi.

VoLTE roaming hizmeti için herhangi bir aktivasyon gerekmiyor

Turkcell müşterilerinin ABD’de VoLTE roaming hizmetinden yararlanması için ekstra bir aktivasyon gerekmiyor. Yurt dışında arama/aranma ve data-internet kullanımına açık, HD ses aboneliği olan, aygıtı da VOLTE roamingi destekleyen ve mutabakatlı operatör AT&T’den servis alabilen Turkcell müşterileri, bu hizmetten direkt faydalanabiliyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir