VavaCars’dan Galeri ve Bayilere Özel Yepyeni Online Açık Artırma Portalı

Türkiye’de ikinci el araç pazarına giriş yapan, Petrol Ofisi’yle kardeş bir şirket olarak kurulan VavaCars, bu piyasada alım satım alışkanlıklarını kökünden değiştirmeyi hedefliyor. Petrol Ofisi ile kurulan güçlü iş birliği, teknolojik altyapı ve yenilikçi iş modeli ile VavaCars, sektörün en önemli oyuncuları galeri ve bayilere yönelik tasarladığı yeni ‘Online Açık Artırma Portalı’nı hizmete sundu.

Türkiye’de Petrol Ofisi iş birliğiyle, Nisan 2019 tarihinden bu yana faaliyet gösteren VavaCars’ın ikinci el sektörünün önemli oyuncuları galeri ve bayilere özel olarak tasarladığı VavaCars Online Açık Artırma Portalı hizmete açıldı.

VavaCars’ın galeri ve bayilere hizmet sunacak ‘Online Açık Artırma Portalı’na https://www.vava.cars/tr/dealer/ adresinden üye olunabiliyor, ayrıca galeri ve bayiler, VavaCars ekibi ile bu platform sayesinde dilediği zaman iletişime geçebiliyor. VavaCars Açık Artırma Portalı, bir ilk olarak sunduğu özellikler, sahip olduğu yenilikler ve kolaylıklarla galeri ve bayilerin araç alımlarında önemli bir alternatif olarak dikkat çekiyor.

Sencer Alagöz: “Galeri ve bayilere yönelik hızlı ve kolay satış var, ücret ya da komisyon yok”

VavaCars’ın Online Açık Artırma Portalı ile galeri ve bayilere yönelik yepyeni bir alternatif sunduğunun altını çizen VavaCars Satış Direktörü Sencer Alagöz, şu bilgileri verdi:

“VavaCars olarak, yenilikçi iş modelimiz sayesinde, rekabetçi fiyatlarla, şeffaf, ücretsiz bir ekspertiz süreci ve sektörde eşi olmayan bir hızda hizmet sunuyoruz. İş modelimizin diğer ayağında ise satın aldığımız bu araçları galeri ve bayilere satışa sunuyoruz. Şirketimizin şu an mevcut tek satış kanalı ise ‘VavaCars Online Açık Artırma Platformu’. VavaCars olarak, satın aldığımız araçların ruhsat sahipliğini şirket olarak üzerimize alıyoruz. Herhangi bir rehin, vergi borcu gibi istenmeyen durumlar kesinlikle söz konusu olmuyor. Böylelikle de aracın satışını çok kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz. VavaCars Açık Artırma Portalına üyelik için ücret ödenmesi ya da satış üzerinden herhangi bir komisyon alınması kesinlikle söz konusu değil. Tüm bunların dışında dileyen bayi ve galeri yetkililerine VavaCars otoparkına gelerek araçları bir gün önceden fiziksel olarak inceleme imkanı da sunuyoruz. VavaCars olarak, sektörümüze bu yenilikleri sunmaktan gurur duyuyor, Türkiye’nin en güvenilir otomobil alım satım servisi haline gelmek, piyasada alım-satım alışkanlıklarını kökten değiştirmek hedefiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Geniş araç portföyü ile galeri ve bayiler için önemli bir çözüm ortağı olacak

VavaCars, araçları kullanıcıdan (binici) aldığı için tek tip değil, her çeşit, renk, model, donanımda aracı alabiliyor. Bu durum da galeri ve bayilere çok daha geniş bir yelpazede hizmet vermelerine imkan sunuyor. Şirket, yalnızca bireysel müşterilerden değil, filo şirketleri ve Petrol Ofisi ile anlaşması olan (yakıt anlaşması) filo şirketlerinden de araç alabilmek adına ayrı bir departmana sahip bulunuyor. Bu sayede araç alımı yapmak isteyen otomotiv ile ilgili işyeri/vergi levhası mevcut olan tüm müşterilere çeşitli model yıllarında, paketlerde ve kilometrelerde araç sunulabiliyor.

Galeri ve bayiler için büyük kolaylık: Autobid (Otomatik teklif) özelliği

Dileyen bayi ve galeri yetkililerine özel olarak tasarlanan otomatik teklif özelliği de bulunuyor. VavaCars Autobid (Otomatik teklif) özelliği ile alıcı, açık artırmadaki araç için en yüksek teklifini sunmuş sayılıyor.

Sistem alıcının belirlemiş olduğu en yüksek otomatik artırma bedelini geçmeden otomatik artış yapabiliyor ve araç ‘rezerve et’ fiyatını görene kadar bu işlem otomatik olarak devam ediyor. ‘Rezerve et’ fiyatının üzerinde karşı teklif gelmediği sürece sistem otomatik artırma yapmıyor. VavaCars Autobid (Otomatik teklif) özelliği hiçbir zaman önceden belirlenmiş otomatik artırma fiyatının üzerinde teklif vermiyor. Bu sayede açık artırma süresince bilgisayar başında bulunulmasa bile belirlenen üst limite kadar sistem otomatik teklif yapılabiliyor.

VavaCars bireysel müşterilerden araçlarını 3 basit ve güvenli adımla satın alıyor

VavaCars ile araç satmanın ilk adımı şirketin web sitesi www.vava.cars adresini ziyaret ederek başlıyor. Buradan aracınızın tahmini değerini öğrendikten sonra, en yakın VavaCars Satın Alma Merkezi’nden randevunuzu oluşturuyor ve uzmanlarca yapılan ücretsiz ekspertiz sonrasında arabanızın kesin değerini öğreniyorsunuz. VavaCars Satın Alma Merkezi’ne arabasını satmak üzere gelen bir kişi en fazla 3 saatlik şeffaf bir süreç sonunda aracına sunulan fiyatı hesabında görebiliyor.

Ücretsiz Değerleme: VavaCars’ın kurduğu teknolojik altyapı sayesinde aracını satmak isteyen kullanıcılar ilk olarak, www.vava.carsadresine otomobilinin bilgilerini girerek, hızlıca ücretsiz bir değerleme alabiliyor.

Ücretsiz ekspertiz: Verilen ortalama değeri uygun gören kullanıcılar sonrasında VavaCars araç alım noktalarından birine gelerek, araçlarını şeffaf bir ekspertiz sürecine tabi tutuyorlar.

Üç saat içinde ödeme: Ekspertiz sonrasında otomobile nihai bir değerleme bedeli sunuluyor. Otomobiline sunulan fiyatı kabul eden kullanıcılar, VavaCars yetkilileri ile birlikte şeffaf satış sürecine geçiyor. En fazla 3 saat içinde (noter işlemleri sebebi ile) süreç tamamlanıyor ve sunulan fiyat teklifi aracı satan kişinin banka hesabına yatırılıyor.

Paylaş

2 thoughts on “VavaCars’dan Galeri ve Bayilere Özel Yepyeni Online Açık Artırma Portalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir