Vestel Yöneticileri İş Dünyasını Tanıtacak

Vestel, Ege Üniversitesi ile Türkiye sanayisinin gelişmesi için iş birliği yaptı. Vestel ile Ege Üniversitesi’nin birlikte yürüteceği proje kapsamında, Vestel’in üst düzey yöneticileri Ege Üniversitesi’nde ders verirken, dersleri başarılıyla tamamlayan öğrenciler iş dünyasını yakından tanıyacak ve Vestel’de staj imkanına ve istihdam konusunda önceliğe ulaşacak.

Vestel, Türkiye’nin en başarılı üniversitelerinden biri olan Ege Üniversitesi’yle sanayi alanında iş birliği yapacak. Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürü Dr. A. Tarkan Tekcan ile Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Canan Fisun Abay arasında 8 Mayıs’ta protokol imzalandı.

Protokol kapsamında, Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencileri, Vestel tarafından verilecek “Vestel İşletmecilik Seminerleri” ile iş hayatı tecrübesine kavuşma fırsatı yakalayacak. Vestel İnsan Kaynakları ve Müşteri Hizmetleri tarafından ortak yürütülecek bu projede, öğrenciler Derslerde aldıkları İşletme Bilimi temel fonksiyonlarının, iş dünyasında uygulamasını görme ve inceleme şansına sahip olacak.

2018-2019 güz döneminde başlayacak olan 14 haftalık ders sürecinde, konunun uzmanı olan Vestel üst düzey yöneticileri deneyimlerini ve Vestel uygulamalarını öğrencilerle paylaşacak. Dersi başarı ile bitiren öğrencilere dönem sonunda Vestel’de staj yapma ve istihdam edilme konularında da öncelik sağlanacak.

Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürü Dr. A. Tarkan Tekcan “Vestel olarak bu boyutta bir çalışmayı ilk defa yapıyoruz. Sürekliliği olan ve farklı alternatiflerini de beraberinde getirecek olan bu çalışma ile öğrencileri sektöre hazırlayacağız. Çok heyecanlıyız” ifadelerini kullandı.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, imzalanan protokole ilişkin olarak, “Üniversite sanayi iş birliklerine büyük önem veriyoruz. Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşu Vestel ile yapılan protokol, üniversite sanayi iş birliklerimizin önemli bir göstergesi olmuştur. Yakın zamanda bu kapsamda yeni adımlar atmayı sürdüreceğiz” dedi. Prof. Dr. Abay da protokolün üniversite açısından önemli bir adım olduğunu belirtirken istihdama da ciddi katkılar sağlayacağını söyledi.

Paylaş