Memnuniyetini En İyi Yöneten Marka: Hepsiburada

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu Hepsiburada, “Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Markalar”ın yarıştığı A.L.F.A. Awards’ta e-ticaret kategorisinde 1.lik ödülü aldı.

4 Mayıs Perşembe günü Bomontiada’da gerçekleştirilen ve 46 farklı kategoride deneyimi en iyi yaşatan markaların ödüllendirildiği törende, Hepsiburada’nın ödülünü Müşteri Deneyimi Müdürü Göksu Tugay Bilal teslim aldı.

Müşterilerine ürün sunmanın ötesinde iyi bir alışveriş deneyimi yaşatmayı amaçlayan Türkiye’nin Hepsiburada’sı, A.L.F.A. Awards e-ticaret kategorisinde, müşteri deneyimini en iyi yöneten marka seçildi. 2015 yılından beri müşteri memnuniyetini en iyi yaşatan ve şikayet sürecini en iyi yöneten markaları ödüllendiren A.L.F.A. Awards ödül töreni, 24 Mayıs Perşembe günü Bomontiada’da Marketing Türkiye ve AKADEMETRE iş birliğiyle gerçekleştirildi. Dünyada giderek yükselen bir değer olan “deneyim” konusunda Türkiye’den ve dünyadan önemli konuşmacıların birikimlerini paylaştığı Deneyim Tasarımı ve Yönetimi Zirvesi XCO’nun hemen ardından gerçekleşen ödül töreninde 46 kategoride müşteri odaklı çalışmalarıyla öne çıkan markalar ödüllerine kavuştu.

Markaların performansı, İstanbul’dan Bursa’ya, Malatya’dan Trabzon’a toplam 12 ilde 1.200 kişiyle gerçekleştirilen yüz yüze görüşmeler sonrasında oluşturulan A.L.F.A. Müşteri Deneyimi Endeksi ile belirlendi. Jüri koltuğunda bizzat tüketicilerin bulunduğu ve AKADEMETRE’nin uluslararası standartlarla oluşturduğu kapsamlı ve özgün metodolojisiyle ölçülen bu değerlendirme, markaları satış öncesi ilişkiler, çalışan memnuniyetine verilen önem, kişiselleştirme uygulamaları, sadakat programları, çözüm odaklı hizmet, şikayete dönüş hızı gibi başlıklarda masaya yatırmış oldu.

Bu titiz değerlendirme sonrasında e-ticaret kategorisinin birincisi, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini daima ön plana koyan Türkiye’nin lider e-ticaret platformu Hepsiburada oldu. Ödül törenine Hepsiburada Müşteri Deneyimi Müdürü Göksu Tugay Bilal katıldı. Ödülden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Bilal, “Hepsiburada olarak yaptığımız her işte müşterilerimizi odak noktasına koyuyoruz. Müşteri deneyimini iyileştirmek ve artırmak için tüketicilerin hayatını kolaylaştıracak hizmetler ve teknolojiler sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Paylaş

One thought on “Memnuniyetini En İyi Yöneten Marka: Hepsiburada

Comments are closed.