WhatsApp iOS Android aktarma artık mümkün: WhatsApp’ı Android’den iOS’a taşıyın!

WhatsApp kullanıyorsanız ve bir Android telefondan bir iPhone’a geçmek istiyorsanız, önünüzdeki en büyük mahzur WhatsApp mesaj arşivinizi iOS’a taşıyamamanız. Dünya çapında WhatsApp’ı arkadaşları ve aileleriyle ana irtibat aracı olarak kullanan 2 milyardan fazla insan olması, bunun ne kadar pahalı bir dorun olduğunu da ortaya koyuyor.

Bir iPhone’a geçmek, ekseriyetle WhatsApp bildirilerinde yıllarca biriken fotoğraf ve konuşmaları terk etmek manasına gelir. Bazı kullanıcıların sorunu çözmek için iki telefon taşımalarına bile şahit olabiliyoruz.

Neyse ki artık buna bir deva var: Apple’ın iOS’e Taşı (Move to iOS) uygulaması. Uygulama esasen şahısları, takvimi, SMS bildirilerini ve fotoğrafları bir Android telefondan bir iPhone’a taşımasına yardımcı oluyordu. Bugünden itibarense, artık WhatsApp verilerinizi de uygulama aracılığıyla Android’den iOS’a taşıyabilirsiniz.

WhatsApp kullanıcılarının birçok Android kullanıyor. Ve bunun WhatsApp kullanan daha fazla insanı bir iPhone’a geçmeye ikna edip etmeyeceğini görmek enteresan olacak.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir