Elon Musk’tan, yılan kıssasına dönen Twitter’ı satın alma sürecinde bir ilk daha

Business Insider tarafından görülen ve Twitter CEO’su Parag Agrawal‘ın çalışanlara yazdığı bir mektuba nazaran, Elon Musk bu Perşembe (16 Haziran) günü sanal bir Twitter toplantısına katılacak ve çalışanların toplumsal ağın potansiyel satın alımına yönelik sorularını cevaplayacak. Musk, bu yılın başlarında 43 milyar dolarlık satın alma teklifini sunmasından bu yana birinci defa çalışanlara hitap edecek.

Twitter çalışanları yarından itibaren sorular gönderebilecek ve şirketin pazarlama müdürü ve insan başkanı Leslie Berland bu görüşmenin moderatörlüğünü üstlenecek. Çalışanlar, satın alma duyurulduğundan beri işten çıkarmalar, pay senedi hibeleri ve Musk’ın Donald Trump üzere şahısların yasaklarını iptal edip etmeyeceği konusunda kaygılıydı.

Agrawal’ın “son birkaç hafta içinde gündeme getirilen mevzuları ve soruları ele alacağız” yazısı ile onaylandığı üzere bu hususların ve daha fazlasının oturum sırasında Musk tarafından ele alınacağı bildiriliyor. Musk, spam botlarından kurtulmak ve kullanıcıların kimliğini doğrulamak üzere yapmak istediği değişikliklerin bir kısmını daha evvel özetlemişti.

Musk’ın, Twitter’ın bot spam’ı ve uydurma hesap dataları hakkında kâfi bilgiyi kendisine vermeyi reddederek mutabakatın kaidelerini ihlal ettiğini argüman etmesinden ötürü satın almanın durumu şimdilik bilinmeyen üzere gözüküyor. O denli ki Musk’ın avukatı, Twitter’ın mevcut idaresine bir tehdit mektubu bile göndermişti.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir