Windows 11 yayılmaya hazır!

Windows Health Dashboard evraklarına dayanarak görünen o ki, Windows 11 artık geniş dağıtım için hazır. Bu da her kullanıcının Windows Update aracılığıyla Windows 11’i indirip yükleyebileceği manasına geliyor. Microsoft, mümkün olduğunca çok sayıda kullanıcı için sıkıntısız ve istikrarlı bir yükseltme tecrübesi sağlamak için bunu çoklukla birkaç aylık bir süreç içerisinde tamamlıyor.

Bunun manası şu: Microsoft, Windows 11’in artık herkese ulaşabilecek durumda olduğunu söyledi ve uygun olan tüm bilgisayarlara Windows Update üzerinden yüklenebileceğini açıkladı açıkladı.

Lakin, 2015’te yaptığı üzere, kullanıcıları yeni işletim sistemine geçmeye mecbur tutmayacak. Bunun yerine, yeni işletim sistemi seçimlik olarak bir kenarda duracak. İsteyen kullanıcılar terfi edecek, istemeyen ise Windows 10 kullanmaya devam edecek. Windows 10 takviyesi üç yıl boyunca etkin olacak.

Bilgisayarınız Windows 11’in sistem ihtiyaçlarının tümünü karşılıyor olsa da, Windows 11’e terfi etmeniz mümkün olmayabilir. Şayet bir uygulama yahut şoförde bir kusur tespit edilirse, etkilenen sistemler süreksiz olarak “uyumsuz” olarak işaretleniyor ve ilgili probleme bir tahlil bulunana kadar o bilgisayarın Windows 11’e terfi etmesi engelleniyor.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir