Xiaomi, fotoğraf devi Leica ile paydaşlık kurduğunu açıkladı; birlikte üretecekleri birinci akıllı telefonun geleceği tarih belirli oldu

Daha evvelki birtakım söylentilerin akabinde, Xiaomi nihayet Leica ile “uzun vadeli stratejik işbirliğini” ve Temmuz 2022’de birlikte bir üst düzey akıllı telefonu tanıtacaklarını doğruladı. Bu paydaşlık, Alman kamera firmasının Sharp, Huawei ve Panasonic’ten sonraki en yeni mobil görüntüleme işbirliği olacak.

Xiaomi, ünlü bir kamera markasının fotoğrafçılık bilgi birikiminden yararlanan birinci Çinli telefon üreticisi değil. 2020’nin sonlarında Vivo, Sony ve Nokia’nın yolundan gitti ve Zeiss ile güçlerini birleştirerek en sonuncu X80 olmak üzere yeni eserlerini tanıttı. Daha yakın vakitlerde, Oppo ve OnePlus, Find X5 serisi ve OnePlus 10 Pro dahil olmak üzere Hasselblad ile ortaklaşa geliştirilen telefonları piyasaya sürmeye başladı.

Xiaomi, yaklaşmakta olan bu telefon hakkında fazla bir şey paylaşmadı fakat, her zamanki klasik görüntüleme estetiği ve Leica’nın filtreleriyle birlikte Qualcomm’un yepisyeni Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisini kullanacağı iddia ediliyor. CEO Lei Jun yaptığı basın açıklamasında “bu işbirliği Xiaomi’nin görüntüleme stratejisine güçlü bir dayanak sağlayacak” dedi.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir