AMD, Microsoft Azure’da Büyük Ölçekli Yapay Zeka Eğitimini Destekleyecek

AMD, Microsoft Azure’da büyük ölçekli AI eğitim iş yüklerini desteklemek için AMD Instinct MI200 hızlandırıcılarını kullanılacağını açıkladı.

Microsoft, Microsoft Azure üzerinde PyTorch çalıştıran müşteriler için performans ve geliştirici tecrübesini optimize etmek ve geliştiricilerin PyTorch projelerinin AMD Instinct hızlandırıcılarının performans ve özelliklerinden faydalanmasını sağlamak için PyTorch Core takımı ve AMD bilgi merkezi yazılım takımı ile yakın bir halde çalıştığını duyurdu.

AMD Data Merkezi ve Hızlandırılmış Sürece Kurumsal Lider Yardımcısı Brad McCredie, “AMD Instinct MI200 hızlandırıcıları, müşterilere son teknoloji yapay zeka ve HPC performansı sunarak dünyanın en süratli üstün bilgisayar sistemlerinin büyük bir kısmına güç verecek. Bulutta büyük ölçekli yapay zeka eğitimi ve çıkarımı sağlamak için Microsoft ile yaptığımız çalışma, sırf iki şirket ortasındaki kapsamlı teknoloji işbirliğini vurgulamakla kalmıyor, tıpkı vakitte AMD Instinct MI200 hızlandırıcılarının performans yeteneklerini ve nihayetinde müşterilerin artan yapay zeka taleplerine nasıl karşılık vereceğini de gösteriyor” dedi.

Azure AI kurumsal lider yardımcısı Eric Boyd ise “AMD ile uzun vadeli inovasyon taahhüdünüzü geliştirmekten ve Azure’yi büyük ölçekli yapay zeka (AI) eğitimi için AMD Instinct MI200 hızlandırıcı kümelerini dağıtan birinci genel bulut yapmaktan gurur duyuyoruz” formunda konuştu.

AMD Instinct MI200 hızlandırıcıları ve AMD 3D V-Cache Teknolojisine sahip 3. Kuşak AMD EPYC işlemcileri kullanan Azure HBv3 sanal makineleri Microsoft Azure’da kullanılan çok sayıda AMD eserinin yanına eklenirken, genel emelli iş yükleri, bağlı iş yükleri, görsel iş yükleri ve daha fazlasının yapılmasına imkan sağlıyor.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir