Anneler Günü’nde Online Alışveriş Yüzde 52 Arttı

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu Hepsiburada, Anneler Günü’ne özel olarak %60’a varan indirim kampanyasını başlattı.

Kampanya kapsamında farklı zevk ve tarza sahip tüm anneler için uygun hediye seçenekleri bulunuyor. Anneler Günü kapsamında müşterilerinin alışveriş trend verilerini de inceleyen Hepsiburada, dikkat çeken veriler ortaya koydu.

Hayata geçirdiği projelerle kadınların daimi destekçisi olan Hepsiburada, 22 milyon ürün çeşidiyle tüm annelere uygun hediye seçeneklerinin yer aldığı indirim kampanyasını başlattı. Bu sene 12 Mayıs Pazar günü kutlanacak Anneler Günü’ne özel kampanya, 1 Mayıs’ta başladı, 10 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Anneler Günü alışveriş verilerini de inceleyen Hepsiburada, 2018 yılında e-ticaretten alınan Anneler Günü hediyelerinin önceki yıla göre %52 artışgösterdiğini açıkladı.

Anneler Günü hediyelerinin yıldızı teknolojik ürünler

Teknolojinin ilerlemesi ve herkesin hayatını kolaylaştırması nedeniyle teknolojik ürünler Anneler Günü hediyeleri arasında kendine önemli bir yer edinmeye başladı. Hepsiburada’nın açıklamasına göre müşterilerin en çok tercih ettiği teknolojik ürünlerin başında cep telefonları başı çekiyor. Telefonun yanı sıra akıllı saat ve bileklik, tablet, hızlı şarj aleti, araç telefon tutacağı da öne çıkan ürünler arasında yer alıyor.

Anneler Günü için Hepsiburada %60’a varan indirim kampanyası başlattı.

Sağlık ve güzellik ürünlerine yoğun talep

Bakımına özen gösteren anneler için geniş ürün yelpazesiyle beğeni toplayan Hepsiburada, şampuan ve saç bakım ürünleri, şarjlı diş fırçası, saç şekillendiricileri ve epilasyon aletlerinin yoğun talep gördüğünü belirtti. Kozmetik kategorisinde ise parfüm, cilt bakım ürünleri ve makyaj malzemeleri hediyelik seçenekleri arasında en çok tercih edilen ürünler.

Annelerin en büyük yardımcıları küçük ev aletleri oluyor

Küçük ev aletleri kategorisinde en çok talep gören ürün çelik çay makinası oldu. Kategoride öne çıkan diğer ürünler ise çubuk blender seti, yumurta pişirme cihazı, kahve makinesi ve mikrodalga fırın olarak sıralandı. Ev elektroniği kategorisinde ise toz torbasız elektrikli süpürge ve son zamanların trend ürünü robot süpürgeler rağbet görüyor.

Spora düşkün annelere dambıl seti alınıyor

Spor malzemeleri kategorisi verilerini inceleyen Hepsiburada, Anneler Günü döneminde en çok talep gören ürünün plastik dambıl setleri olduğunu ortaya çıkardı. Dambıl setlerinin yanında pilates bant seti, pilates egzersiz çemberi ve atlama ipi yoğun talep gören ürünler arasında yer alıyor.

Anneler Günü hediye seçeneklerine https://www.hepsiburada.com/staticpage/55700954180059 linkinden ulaşılabiliyor.

Paylaş