Apple Music’ten dev hizmet: Fiyatsız konserler geliyor!

Apple tarafından geliştirilen müzik servisi Apple Music, bugün yaptığı açıklamada canlı yayın konser serisi başlatmak istediklerini duyurdu. Apple Music Live ismini verdikleri etkinlik, önümüzdeki Cuma günü yani 20 Mayıs tarihinde Apple Music abonelerine fiyatsız olarak yayınlanacak. Şirket, yeni etkinliğiyle ilgili açıklama yaptı. Habere sürekli birlikte göz atalım.

Apple Music konser etkinliği, Harry Stlyes ile başlayacak!

Önümüzdeki Cuma günü başlayacak konser serisi, dünyaca ünlü sanatçı Harry Styles’ın “One Night Only in New York” performansı ile başlayacak. Konser, 167 ülkedeki Apple Music abonelerine fiyatsız olarak yayınlanacak.

Firma, konser serisiyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bir sanatkarın stüdyoda müzik yapmak için ne kadar vakit ve efor harcayacağı pahalı değil, çalışmalarını gerçekten gösterdikleri sahnedir. Apple Music Live, tam da bunu yapmak için tasarlanmış, yinelenen yeni bir dizidir. Müzikteki en büyük yıldızlara, izleyicilerle nasıl bağ kurduklarını ve müziklerinin canlı performansa nasıl dönüştüğünü göstermeleri için mümkün olan en büyük platformu verin.”

Sanatçı, Apple Musicte yayınlanacak konserde, tıpkı gün piyasaya çıkacak “Harry’s House” albümünü birinci sefer seslendirecek. Apple, yeni etkinliğinde konserlere ne sıklıkla yer vereceğini ve hangi sanatkarları yayınlayacağını açıklamadı.

Apple Music’in yeni başlattığı bu konser serisinin yeni aboneleri kendine çekmek için olduğu düşünülüyor. Rakibi olan Spotify platformuyla ortasındaki bağın ise bundan etkileneceği kestirimler ortasında. Ek olarak sanatkarların da yeni albümlerini tanıtması için bu etkinlikler etkili olacak.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.