Elon Musk, Tesla AI Day 2 aktifliği için neler hazırlıyor?

Tesla son yıllarda belli hususlar üzerine ağırlaşan etkinlikler düzenliyor. 2020 yılında yeni batarya teknolojilerinin tanıtıldığı “Tesla Battery Day” ile başlayan yılllık tertipler, “Tesla AI Day” ile devam ediyor. Elektrikli araba şirketi, birçok yapay zeka takviyeli yeni teknolojsinin tanıtıldığı “Tesla AI Day” aktifliği ikinci yılında tekrar bizlerle olacak..

Tesla AI Day 2’de bizleri neler bekliyor?

Elon Musk, CEO’su olduğu Tesla’nın yapay zeka takviyeli yeni teknolojilerinin tanıtıldığı “Tesla AI Day 2” tertibinin tarihini açıkladı. Buna nazaran “Tesla AI Day 2” aktifliği geçtiğimiz yıl olduğu üzere 19 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek. Şirket geçtiğimiz yıl bu aktiflikte Dojo muhteşem bilgisayarı ve Tesla Bot insansı robotunu tanıtmıştı.

Bu yıl ise Tesla’da, Full Self-Driving Beta tam otonom sürüş sisteminde gelinen son noktayı görmeyi beklebiliriz. Ekim 2020’de tanıtılan sistem ve Ekim 2021’de beta kullanımına açılarak kimi Tesla kullanıcılarının kullanımına sunulmuştu.

Tesla ayrıca araç içi bilgisayarlarında otonom sürüşü yöneten yeni bir çip üzerinde çalışıyor. Etkinlikte bu yeni çipi görmemiz de mümkün. Çipin yanı sıra Dojo muhteşem bilgisayarında yapılacak güncellemeler de tekrar 19 Ağustos tarihinde karşımıza çıkacaktır.

Son olarak Tesla’nın insansı robot programında da çeşitli yenilikler ile birlikte aktiflikte yer alması bekleniyor. Elon Musk, 2022 yılında Tesla’nın çalışan bir prototipe sahip olacağını söylemişti. Başarılı iş insanı daha sonra ise 2023 yılında şirketin robot üretimine başlayacağını lisana getirdi.

Bunların dışında Elon Musk, Tesla AI Day aktifliğini yeni yetenekleri bir ortaya getirmek açısından da değerli olduğunu vurguluyor. Elon Musk, yapay zeka konusunda eğitimli bireyleri Tesla çatısı altına toplamak istiyor. Tesla ve SpaceX CEO’su, aktiflik ile birlikte bu insanları şirkete çekmeye çalışıyor.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir