Apple’ın karma gerçeklik başlığı artık hazır!

Teknoloji devi Apple, yarattığı teknoloji ekosistemi ile kullanıcılarının vazgeçilmezi halini alıyor. Ürettiği eserlerin en yeterlisi olması emeliyle yola çıkan şirket giyilebilir teknoloji için de adımlarını sağlam atmak istiyor. Bu maksatla yola çıkan şirket, piyasaya çıkışı yılan öyküsüne dönen AR/VR başlığıyla ilgili kıymetli bir basamak kaydetti.

Apple’ın karma gerçeklik başlığı, şirketin idare heyetine tanıtıldı

Son devirde epeyce tanınan olan metaverse kavramıyla birlikte birçok teknoloji şirketi AR/VR başlıklarına kıymetli yatırımlar yapmaya devam ediyor. Bunlardan birisi olan Apple, rakiplerine göre bu alanda biraz geç kaldı. Bu yılın başında tekrar ertelendiği buyurulan başlık için değerli bilgiler ulaşmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda patenti de ortaya çıkan Apple’ın karma gerçeklik başlığı, söylentilere nazaran hazır durumda. Bloomberg’de yer alan habere nazaran başlık, şirketin idare konseyinin yaptığı toplantıda yetkili bireylere tanıtıldı. Ek olarak sızıntı bilginin içerden elde edildiği belirtildi.

AR/VR başlığın 2023 yılı bitmeden piyasaya çıkacağı gelen haberler ortasında. Daha evvel elde edilen bilgilere nazaran eserin en az 2 bin dolar düzeylerinde olabileceği belirtildi. Öte yandan Apple’ın başlık ile ilgili gayeleri büyük. Analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın 10 yıl içinde iPhone’u AR ile değiştirmek istediğini belirtmişti.

Bugüne kadar yapılan sızıntılara nazaran yeni Apple AR/VR başlığında iki adet 4K mikro LED ekran ve 15 optik modül bulunacak. Buna ek olarak başlıkta iki adet ana işlemci, Wi-Fi 6E ilişkisi, göz takibi, şeffaf AR modu, obje takibi ve el hareketi denetimi bulunacak. Aygıtın tasarımı sade ve hafif olması bekleniyor.

Sizce Apple’ın karma gerçeklik başlığı beklendiği üzere iPhone’un yerini alabilecek mi? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir