Instagram, eleştirildiği eksiklik için harekete geçti: Beklenen özellik geliyor!

Toplumsal medya devi Instagram, neredeyse herkesin uzun müddettir özelliği test etmeye başladı. Instagram, artık kullanıcılarının herkese arama yapmasını sonlandıracak. Ancak bu işlev, bütün kullanıcılar için geçerli olmayacak. Pekala, yeniliğin ayrıntıları neler? Habere daima birlikte göz atalım.

Instagram, kullanıcılarının artık kimlerden arama alabileceklerini seçmesine müsaade verecek!

Instagram kullanıcıları, haberleşme özelliği geldiğinden beri takipçisi olan ya da olmayan platform içindeki her hesaptan arama alabiliyor. Bu durum bilhassa yüksek takipçisi olan hesaplar ve bayanlar için büyük sorun yaratıyor. Toplumsal medya devi Instagram da artık bu sorunun tahlili için harekete geçti. Instagram, doğrulanmış hesap kullanıcıların kendilerini kimleri arayabileceğini seçmesine müsaade verecek.

Instagram kapalılık için büyük gelişme olan yenilik, mobil geliştiricisi Alessandro Paluzzi tarafından Twitter’da paylaşıldı. Yeni özellik, şimdilik test basamağında, şimdi tam vakti aşikâr olmasa da kısa mühlet içinde kararlı sürüme gelecek.

Dijital Nefretle Çaba Merkezi, geçtiğimiz ay yaptığı araştırmada yüksek profilli beş bayan hesabını inceledi. Araştırma sonucunda bayanlara gönderilen her 15 iletiden bir adedinin taciz içerikli olduğunu ortaya koydu. Sesli iletiler için ise her 7 iletiden bir adedinin taciz içerikli olduğunu açıkladı.

Dijital Nefretle Uğraş Merkezi, araştırma sonuçlarına dayanarak sistemin düzelmesi gerektiğinden lisana getirdi. Ek olarak da herkesin arama yapabilme özelliğini kast ederek bayanların taciz edildiği kanalların kapanması gerektiğini belirtti.

Toplumsal medya devi, geçtiğimiz günlerde logosunu değiştirdiği haberiyle gündeme gelmişti. Eski logosunun modelini tıpkı tutan lakin daha canlı ve parlak hale getiren platform, toplumsal medyada gündem oldu.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Test etabında olan Instagram özelliğini siz de bekliyor muydunuz? Fikirlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir