Beklenen yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Fold 3’ten farklı bir formda gelebilir

Hem Samsung Galaxy Z Fold 4 hem de Samsung Galaxy Z Flip 4’ün Ağustos ayında tanıtılması bekleniyor ve artık emniyetli bir kaynaktan gelen bir sızıntı, katlanabilir Galaxy Z Fold 4 için bir tasarım değişikliği olabileceğine işaret ediyor.

Tertipli olarak sızıntılar yayınlayan Ice Universe, Galaxy Z Fold 4 düşünülerek tasarlandığı sav edilen bir kılıfın birtakım çekimlerini yayınladı. Bu manzaralar Galaxy Z Fold 3 sürümüyle karşılaştırıldığında epey kıymetli bir fark olduğu söylenebilecek bir biçimde kasa kapalıyken biraz daha geniş olduğu görülüyor.

Kullanıcıların Samsung Galaxy Z Fold 3 ile ilgili şikayetlerinden biri, telefon kapalıyken görülen harici ekranın çok uzun ve dar olmasıydı; bu yüzden yeni model bu şikayeti düzeltmeye çalışabilir üzere görünüyor.

Lakin bu sızıntıda gerçek ekran ölçüleriyle ilgili rastgele bir bilgi bulunmuyor ve hatta çok fazla ayrıntı olmadığını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Sızıntının yalnızca bir Tweet metninden ve görselden gelmesinden ötürü, Samsung’un yaklaşmakta olan katlanabilir telefonu ile ilgili en sağlam sızıntı olmadığını belirtelim.

Tekrar de, Samsung’un Galaxy Z Fold 3’ün tenkitlerini kabul ettiğini ve Galaxy Z Fold 4 ile mümkün olduğunca çok eleştiriyi çözmeye hazır olduğunu anlayabiliyoruz. Örneğin daha evvelki bir sızıntıda, yeni modelin ekranın ortasında daha az fark edilir bir katlama izine sahip olacağı duyulmuştu.

Ayrıyeten Galaxy Z Fold 4’ün bir evvelki modelden daha ince ve daha hafif olacağı da söyleniyor. Katlanabilir telefonların bile bazen cebe girmesi gerektiği düşünülürse, bunun epeyce beğenilecek bir değişiklik olacağı kesin.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir