Yeni BMW 3 Serisi tanıtıldı: İşte özellikleri!

BMW 3 Serisi yeni güncellemeler ile yoluna devam ediyor. Yapılan yenileme çalışması ile yeni farlara kavuşan araç yeni renk ve jant seçeneklerine kavuşmuş. Bunların yanı sıra iç kısımda de kıymetli gelişmeler kaydeden yeni 3 Serisi’nin teknolojik manada da kıymetli adımlar attığı görülüyor.

BWM 3 Serisi’nin yeni yüzüne merhaba!

Güncellenen modelde tasarım açısından en büyük değişiklik ön kısımda yer alıyor. Yeni model, markanın Çin pazarı için tanıttığı i3 modelini andıran farlara konut sahipliği yapıyor. Daha ince bir yapıya kavuşan farların alt kısmındaki girinti çıkıntılara da veda ediyoruz. Marka ile bütünleşen ‘Angel’ LED farlar ise yerini bumerang formlu türevlerine bırakıyor.

3 Serisi’nin BMW’nin yeni devasa ön ızgara ideolojisine direnmesi memnunluk verici. Daha klasik böbrek ızgaralar ile yoluna devam eden araçta bu kısım de çeşitli değişikliklere konut sahipliği yapıyor. Ön ve art tamponlar da yenilenme ile daha sportif bir görünüm sunuyor. Agresif görünüm bundan bu türlü standart olarak sunulacak siyah kaplamalarla da destekleniyor. Parlak alüminyum ayrıntılar ise opsiyon listesindeki yerini alıyor.

Modelin dış kısmında yer alan başka değişiklikler ortasında yeni renk ve jant seçenekleri bulunuyor. Gökdelen Grisi ismi verilen yeni renk güncelleme ile seçenekler ortasında eklenirken M Sport paketi ile Brooklyn Grisi de tercih edilebilecek.

Yeni BMW 3 Serisi iç yerde kıymetli değişiklikleri barındırıyor. Güncelleme ile birlikte kavisli ekrana kavuşan 3 Serisi’nde 12.3 inçlik dijital gösterge paneli ve 14.9 inçlik bilgi-eğlence sistemi ekranı bulunuyor. Bu ekran ile BMW’nin yeni modellerine ayak uyduran araç ayrıyeten markanın en yeni iDrive sistemine de sahip olacak. BMW Akıllı Şahsî Asistan’ın artık birçok sesli komutu algılayabildiği belirtiliyor.

2022 BMW 3 Serisi‘nin motor seçeneklerinin ise değişmeden kaldığını görüyoruz. Tüm modeller 8 ileri otomatik şanzımanla sunulurken xDrive dört tekerlekten çekiş sistemi de seçenekler ortasında. Görünen o ki BMW 3 Serisi yoluna gelişerek devam ederken, başarılı dizaynını da koruyor.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir