Elon Musk, Twitter’la dalga geçip anket başlattı, SEC’e çağrı yaptı…

Elon Musk, twitter’ın spam hesaplarla ilgili açıklamasını tiye aldı ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) twitter’ın kullanıcı sayılarını ölçmeye çağırdı.

Elon Musk, twitter’ın spam hesaplarla ilgili açıklamasıyla dalga geçerek anket başlattı ve şunları yazdı: “Twitter, günlük aktif kullanıcıların %95′inden fazlasının gerçek, benzersiz insanlar olduğunu iddia ediyor. Bu deneyimi yaşayan var mı?”

Musk, daha sonra ‘SEC’in Twitter iddialarının doğru olup olmadığını araştırması gerektiği, resmi dosyalamada Twitter’ın doğru söylemediği ortaya çıkarsa ciddi sonuçları ve güven kaybı olacağını’ söyleyen bir takipçisine yanıt verdi.

Musk, “Merhaba @SECGov, evde kimse var mı?” diye yazdı.

Musk, kısa bir süre önce de Twitter CEO’sunun spam hesaplarla nasıl mücadele ettiklerine dair uzun açıklamasına ‘kaka’ emojisi ile yanıt vermişti.

Musk geçen ay Twitter’ı 44 milyar dolara satın almayı kabul etmiş ancak bir süre sonra Twitter anlaşmasının “Uygunsuz (Spam) ve sahte hesapların, toplam kullanıcıların yüzde 5’inden azını oluşturduğu hesaplamasına dair beklenen detaylar sebebiyle” geçici olarak askıya alındığını duyurmuştu.

Spam ve sahte hesapların oranının toplam kullanıcıların yüzde 20’sini oluşturduğundan şüphelendiğini belirten Musk, “Teklifim, Twitter’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dosyalarının doğru olmasına dayanıyordu. Dün Twitter’ın CEO’su yüzde 5’in altında olduğuna dair bir kanıt göstermeyi açıkça reddetti. Bu anlaşma, o kanıt gösterene kadar ilerleyemez.” dedi.

Musk, twitter’ın tamamı için hisse başına 54,2 dolarlık teklifte bulunmuştu. Twitter hisseleri salı günü itibarıyla 38 dolar seviyelerinde. ABD basınına konuşan uzmanlar için Musk’un yeniden pazarlık yapmak ve fiyatı düşürmek istiyor olabileceği görüşünde.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir