Evlenmek isteyen çiftler de Koronavirüs kurbanı olmuş

COVID-19 salgınının en yaygın periyotlarında pek çok hayat olayı ve kutlama ertelendi. Sonuç olarak, 2020’de ABD’deki evliliklerin sayısı yaklaşık son 50 yılın en düşük düzeyine düştü.

ABD Hastalık Denetim ve Tedbire Merkezleri Ulusal Sıhhat İstatistikleri Merkezi’nden alınan bilgilere nazaran, salgının birinci yılında yaklaşık 1,68 milyon evlilik gerçekleşti ve bu sayı da 2019’da kaydedilen 2,02 milyona nazaran %16,8’lik bir düşüş manasına geliyor.

Ayrıyeten bu sayı, yaklaşık 1,65 milyon evliliğin kaydedildiği 1963’ten bu yana yaşanan en düşük evlilik sayısı.

2021 evlilikleriyle ilgili NCHS dataları şimdi mevcut değil, lakin sanayi analisti The Wedding Report tarafından yürütülen bir ankete nazaran, ortalama 22.500 dolar harcamayla yaklaşık 1.93 milyon düğün yapıldı.

Aşıların gelişi ve COVID kısıtlamalarının gevşetilmesiyle birlikte sanayi uzmanları 2022’de bir düğün patlaması bekliyor. The Wedding Report’a nazaran, çiftlerin %20’si geçtiğimiz yıl düğünlerini 2022 yılına erteledi.

The Knot’un Şubat ayı raporuna göreysa, yıl sonuna kadar yaklaşık 2,6 milyon evlilik bekleniyor. Bu sayı da 1984 yılından bu yana görülen en yüksek sayı olacak. Ertelenen düğünler için sıraya girilmesi de nişanlı çiftlerin yer ve organizatör bulmasını zorlaştırıyor.

Knot genel yayın direktörü Lauren Kay yaptığı açıklamada, “Kutlama isteği her zamankinden daha güçlü” diyor.

The Wedding Report’un söylediğine nazaran ayrıyeten, artan enflasyonla birlikte birçok çift bu yıl bütçelerini ve konuk listelerini kısaltıyor.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir