Galaxy S Serisinin gelecekteki modelleri için özel bir işlemci mi geliştiriyor?

Birkaç ay kadar evvel Galaxy S22 kullanıcıları, Samsung’un 10 binden fazla uygulamayı yavaşlatmakla suçlamıştı. Güney Koreli teknoloji şirketi, buna cevap olarak sorunun Oyun Optimizasyon Hizmetinin (GOS) neden olduğunu ve çok ısınmayı önlemek ve pil ömrünü optimize etmek için uygulamaların kısıtlanmasının gerekli olduğunu açıklamıştı. Sıkıntıları bir yazılım güncellemesiyle çözeceğinin kelamını veren şirket, görünüşe nazaran sorunun kaynağını tespit etmiş, lakin bunun bir yazılım güncellemesiyle tam olarak çözülemeyeceğini de fark etmiş durumda.

Yazılım güncellemesinin yapacağı şey, kullanıcılara uygulamaları çalıştırırken performans üzerine daha fazla denetim sağlamaktan öteye geçemiyor. Sorunun hem Samsung’un kendi Exynos hem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1’in uygulama İşlemcisinde göründüğünü söyleyen uzmanlar, devayı Galaxy S serisine özel bir Uygulama İşlemcisi geliştirmekte bulmuşlar.

Samsung’un mobil kısım şefi Roh Tae, Galaxy S serisine özel bir Uygulama İşlemcisinin yapılacağını söylerken, bunun Exynos’tan farkının ne olacağı hakkında daha fazla detay vermedi. Buna karşılık sızıntılarıyla ünlü Ice Universe de Samsung’un Galaxy telefonlarına özel olacak yeni işlemcinin 2025 yılında piyasaya çıkacak Galaxy S25’te kullanılacağını sav ediyor.

Böylelikle sorunun aslında Galaxy S25’te kökünden çözüleceğini ve Samsung’un yeni işlemcisini 2025 yılından evvel tanıtmayacağını düşünebiliriz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir