Elon Musk’a cinsel taciz suçlaması: Mevzuyu kapatmak için 250.000 dolar ödeme yapıldığı sav ediliyor

Insider’ın haberine nazaran SpaceX, şirketin kurumsal jetindeki bir uçuş görevlisinin Elon Musk’a yönelttiği cinsel taciz tezini çözmek için görevliye 250.000 dolar ödedi.

Insider’a nazaran, olay 2016’da gerçekleşti. Uçuş görevlisinin bir arkadaşına nazaran, şirket 2018’de isimi muhakkak olmayan uçuş görevlisiyle anlaştı. Tezde Musk’ın “tüm beden masajı” istediği ve uçuş görevlisine “daha fazlasını yapacaksa” bir at almayı teklif ettiğinden bahsediliyor. Insider ayrıyeten uçuş görevlisinin, uçuşlar sırasında Musk’a daha uygun hizmet edebilmesi için profesyonel masaj eğitimi almaya teşvik edildiğini de belirtiyor.

Vazifelinin arkadaşı olayı anlatırken, “uyluğuna dokundu ve ona bir at alacağını söyledi. Ve temelde ona bir tıp cinsel düzgünlük yapması için rüşvet vermeye çalıştı” cümlelerini kuruyor.

Haberde uçuş görevlisinin Musk’ın teklifini reddettiği ve daha sonra SpaceX’te daha az vardiya ile “cezalandırıldığını” hissettiği söyleniyor. Insider, vazifelinin 2018’de bir arabulucuyla yaptığı görüşmeden sonra Musk ile anlaştığını yazıyor.

Musk, sorulara “bu kıssada çok daha fazlası olduğunu” söyleyerek yanıt veriyor ve şöyle devam ediyor: “Cinsel tacize meyilli olsaydım, bunun 30 yıllık mesleğim boyunca birinci kere ortaya çıkması pek muhtemel değil.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir