Bir Zamanlar Hayat Paylaşınca Güzel’di

Son günlerde özellikle sosyal medyada kullanıcıların üzerinde en çok durduğu konulardan biri internet paketi paylaşımı için ilave ücret alınacağıydı.

Turkcell abonelerinin internet paketlerini akıllı telefonların hotspot özelliği ile paylaşması durumunda ekstra ücret ödeyeceğini bir önceki haberimizde sizlerle paylaşmıştık .

Turkcell’den gelen mesajın detayları da ortaya çıkmaya başladı. 2,4 ve 6 GB olacak şekilde 3 farklı hotspot tarifesi Turkcell internet sitesinde yayınlandı.

Daha önce Turkcell abonelerine iletilen mesajda “15 Ocak 2019 itibariyle, bireysel ve kurumsal faturalı ses hattı abonelerimiz aylık sadece 9 TL‘ye ek hiçbir işlem yapmadan paketlerindeki/tarifelerindeki interneti yurt içindeki diğer cihazlarıyla veya sevdiklerinin cihazlarıyla paylaşabilirler.” ifadesi bulunuyordu.

Turkcell hotspot tarifelerini açıkladı.
Turkcell hotspot tarifelerini açıkladı. Bir nevi; “hayat paylaşınca güzel”den,”paylaştıkça öde”ye geçişin tablosu.

İnternet sitesinde paylaşılan tarifeler incelendiğinde belirtilen 9 TL bedel 2 GB hotspot tarifesine yıllık abonelik yapılması durumunda geçerli olacak. Yıllık aboneliğiniz yok ise ödeyeceğiniz ücret 19 TL olacak.

Turkcell abonesi iseniz 15 Ocak 2019 tarihinden sonra telefonunuzdan internet paylaşımı yapmanız durumunda bu tarifelerden birini almanız gerekecek ve mevcut data paketinize ek olarak seçtiğiniz tarifenin data paketini kullanmaya başlayacaksınız. Seçtiğiniz paket ilgili faturalandırma dönemi içinde biter ise kullanımlarınız kendi tarifeniz üzerinden devam edecek, farklı bir tarifeniz olmaması durumunda paket aşımı uygulanmayacak ama internet hızınız 1kbps’a düşecek.

Turkcell Hayat Paylaşınca Güzel reklam filmi için görsele tıklayın.

Reklamlarda “hayat paylaşınca güzel”di

Sosyal medya üzerinde Turkcell’in bu uygulamasına tepkiler çığ gibi büyüyor ve hotspot özelliğini kullanan birçok Turkcell müşterisi diğer operatörlerin benzer bir ücretlendirme yapmaması durumunda numarasını taşıyacağını paylaşıyor.

Bugün Vodafone’dan gelen bilgiye göre ise müşterilerden internet paylaşımı için ilave ücret alınmayacak.

“Hayat paylaşınca güzel” sloganı ile müşterilerine ulaşan Turkcell’in internet paylaşımı için ilave ücret almasının müşteri nezdinde nasıl tepkilere yol açacağını önümüzdeki günlerde birlikte gözlemleyeceğiz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir