iPhone 14 Pro’da hangi işlemci olacak? Yeni argüman, çok da şaşırtan şeyler söylemiyor…

iPhone 14 Pro modellerinin A16 Bionic işlemciyi kullanacağı sav ediliyor. TSMC’nin mevcut 5nm süreç teknolojisine dayanan bu işlemcinin kullanılacağı savı, Tayvanlı işlemci üreticisi tarafından yayınlanan yol haritasına dayanarak ortaya atılmış durumda.

A16 Bionic çipinin üretim sürecinin, geçen yılki iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modellerinde kullanılan A15 Bionic çipini üretmek için kullanılanla birebir olduğuna inanılıyor. Apple’ın, iPhone 14’ün lansmanından evvel, tahminen de bu yılın Haziran ayında piyasaya çıkması beklenen yeni jenerasyon MacBook Air modellerinde bulunan işlemci için de birebir süreç teknolojisini kullanacağı söyleniyor.

Bu argüman aslında çok da beklenilmeyen bir şey söylemiyor. iPhone 14 Pro modellerinde aslında A16 Bionic’in kullanılması kimse için sürpriz olmayacak. Fakat bahis iPhone 14’ün standart modelleri olduğunda işler karışabilir. Çünkü birtakım kaynaklar, iPhone 14 için geçen yılın A15 Bionic işlemcisinden bahsetmeye devam ediyor. Diğer bir deyişle, iPhone 14’ün Pro ve Pro olmayan modellerinde farklı işlemciler görmemiz kelam konusu olabilir.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir