Mobileum Telekomünikasyon Sektörü Anketini Açıkladı

Analitik tabanlı dolaşım, telekomünikasyon güvenliği, risk yönetimi ve test çözümleri alanında küresel lider bir sağlayıcı olan Mobileum, bir endüstri anketinin bulgularını yayınladı. Ankete katılan operatörlerin% 75’i yeni veya ortaya çıkan sahtekarlık vakaları yaşıyordu ve %61’i ağ güvenliği tehditlerinin Coronavirus pandemisinin başlangıcından bu yana önemli ölçüde arttığını söyledi. Son WeMeet Sanal kullanıcı etkinliğinde Mobileum, 90 İletişim Servis Sağlayıcısı’ndan (CSP) 200’den fazla yöneticiye COVID-19’un operasyonları üzerindeki etkisi konusunda anket yaptı.

Mobileum Yeni Normalin Şekillendirilmesini Masaya Yatırdı

Etkinlikte vaka çalışması sunumları ve etkileşimli yuvarlak masa tartışmaları içeren ‘Yeni Normalin Şekillendirilmesi‘ üzerine odaklandı. Üç günlük sanal etkinlik sırasında Mobileum’un anketinde şu veriler saptandı:

%47’si dolandırıcılık olaylarının arttığını veya önemli ölçüde arttığını söyledi

%55‘i müşteri etkileşimlerine yeni yaklaşımlar uygulayacaklarını söyledi

%71‘i COVID-19’un etkisinin 5G sunum planlarını değiştirmeyeceğini söyledi

%75’i IoT dolaşım planlarını değiştirmeyeceklerini söyledi

Mobileum CMO

Mobileum CMO’su Bernardo Lucas “Salgın hastalığın başlangıcı, ortaya çıkan güvenlik tehditleri, risk yönetimi ve iş güvencesi zorluklarının nasıl yönetileceği konusunda tavsiye arayan müşterilerde bir büyüme görüldü. Anketten elde edilen bulgular, CSP’lerin sürekli olarak uyanık olmalarının ve müşterilerini, ağını ve genel iş sürdürülebilirliğini koruma mekanizmalarını nasıl yerleştirmeleri gerektiğinin altını çizmektedir ” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Son üç ay içinde Mobileum, COVID-19 ile ilgili robocalls, smishing ve içerik korsanlığını önlemek için çözümler sunarak Telekom operatörleriyle yakın iş birliği içerisinde çalışıyor. Ayrıca Mobileum, müşterilerinin borç tahsilatı ve pazarlıklarını geliştirmelerine, marj kontrolünü sürdürmelerine ve ağ güvenliği ve sahtekarlık korumasını artırmasına yardımcı oldu.

WeMeet‘te Mobileum ayrıca RAID 8.2’nin kullanılabilirliğini duyurdu. Yeni sürümde öne çıkan özellikler:

Dolandırıcılık ve ağ güvenliği saldırılarını tespit edin ve engelleyin: RAID 8.2, dolandırıcılık ve güvenlik olayları arasındaki içgörüleri ilişkilendiren tam entegre bir telekom sahtekarlığı ve ağ güvenliği çözümü

Yapay zeka ilk: Yapay zeka ve makine öğrenimi yetenekleri, kullanıcılara yerleşik AI yetenekleri ve kendi veya 3. taraf modellerini entegre etme olanağı sağlayan RAID platformu boyunca genişletilmiş

VoLTE, 5G ve IoT için hazır: GTP ve SIP dahil olmak üzere çapraz protokol sinyalizasyon koruması ile

Mobileum Telekomünikasyon Operatörlerinin Çözüm Ortağı

Mobileum’un platformu, CSP‘lerin dolandırıcılık, gelir güvencesi ve ağ güvenliği risklerini kontrol altına alarak işlerini büyütmeye odaklanmalarını sağlayan uçtan uca entegre bir Risk Yönetimi ve Ağ Güvenliği yazılım çözümüdür. Platform hem şirket içinde hem de bulutta mevcut, ses ve veri gibi geleneksel hizmetleri başarıyla destekleyen ve garanti eden gelişmiş çözümler ve ayrıca Sanallaştırma’ya doğru ilerledikçe çekirdek telekom ağları tarafından desteklenen yeni nesil hizmetlerin yayınlanmasını, Bulut ve 5G.

Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için Mobileum web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir