NASA, uzaydan gelen imajları oyun haline getirdi ve herkes için yayınladı: İşte Roman Space Observer

Son periyotta birbiri gerisine yapılan uzay araştırmaları büyük heyecan yaratırken bunun oyunlara yansıdığına da şahit oluyoruz. Lakin yayınlanan bu oyun farklı; çünkü direkt olarak NASA tarafından sunuluyor.

Hubble Uzay Teleskobu, kainatın görkemli imgelerini insanlığa ulaştırmasıyla tanınıyor. NASA ve Avrupa Uzay Ajansı’nın ortak projesi olan Hubble Uzay Teleskobu üzerinden toplanan bilgilerin yapay zeka ile işlenmesi sonucu ortaya çıkan imajlardan bugüne kadar çok sayıda araştırmada faydalanılırken, ondan daha yeterli olan bir teleskop var ki o da Nancy Grace Roman uzay teleskobu. Karanlık güç ve karanlık unsur çalışmaları üzerine ağırlaşan bu teleskop, Hubble’dan 100 kat daha uygun bir görüşe sahip olmasıyla biliniyor.

NASA gönüllüleri bu teleskoba dikkat çekmek için özel bir oyun geliştirdi ve bunu NASA’nın web sitesinde yayınladı. Tarayıcınız üzerinden çabucak oynamaya başlayabileceğiniz retro esintili dizaynıyla dikkat çeken Roman Space Observer isimli oyuna buradan ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir