OGS bakiye ve kaçak geçiş sorgulama süreci nasıl yapılır?

Otomatik Geçiş Sistemi (OGS), paralı yollarda ödeme gişelerinde bekleme olmadan tahsilatın sağlanmasını hedefleyen bir sistem olarak 23 yıl evvel kullanıma girdi. Lakin Karayolları Genel Müdürlüğü, 31 Mart itibariyle bu sistemin kaldırılacağını ve büsbütün HGS kullanımına dönüleceğini duyurdu. Pekala OGS bakiye ve kaçak geçiş sorgulama süreci nasıl yapılır?

OGS kaçak geçiş sorgulama

  • Buraya tıklayarak, Karayolları Genel Müdürlüğüne ilişkin kgm.gov.tr sitesi üzerindeki ‘Geçiş İhlal Sorgulama‘ kısmına gidebilir, akabinde aracınızın plakasını yazarak sorgulama yapabilirsiniz.
  • Öbür bir seçenekse, burayı tıklayarak yahut turkiye.gov.tr adresine giderek, e-Devlet hesabınızla giriş yapabilir, akabinde ‘OGS İhlal Bilgileri Sorgulama‘ paneline giderek, sorgu yapmak istediğiniz tarih ve saati girerek üzerinize kayıtlı araçlar hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • OGS davet merkezini 0850 460 60 60 numarası üzerinden arayarak sorgulama yapabilirsiniz.
  • Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü Ana Denetim Merkezi (FSM köprüsü Etiler ayağında) üzere KGM’ye ilişkin şubelere giderek sorgulama yapabilirsiniz.

OGS bakiye sorgulama

  • Burayı tıklayarak yahut turkiye.gov.tr adresine giderek, e-Devlet hesabınızla giriş yapabilir, akabinde ‘OGS Hesap Ayrıntısı Sorgulama‘ paneline giderek, üzerinize kayıtlı araçlar ve OGS aygıtları için sorgulama yapabilirsiniz.
  • OGS davet merkezini 0850 460 60 60 numarası üzerinden arayarak sorgulama yapabilirsiniz.
  • OGS aygıtını satın almış olduğunuz bankanın internet sitesi yahut taşınabilir bankacılık uygulamaları üzerinden, OGS/HGS yükleme ekranına giderek bakiyenizi görebilirsiniz. Ayrıyeten, rastgele bir şubesine giderek de bu süreci gerçekleştirebilirsiniz.

Buna ek olarak, Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından da açıklandığı üzere, OGS aygıtlarını 31 Mart tarihine kadar kullanabileceğiz. Bu sebeple en kısa müddette bankalara müracaat ederek fiyatsız HGS etiketini almanız tavsiye ediliyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yahut yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir