Pixel Notepad için berbat haber

Google’ın uzun bir müddettir söylentileri dolaşan birinci katlanabilir akıllı telefonu olması beklenen Pixel Notepad ne yazık ki bu sene piyasaya çıkamayacak üzere görünüyor. Teknoloji meraklıları bu telefon için 1 yıl daha beklemek durumunda.

Sızıntılara nazaran Google Pixel Notepad, 2023 yılına ertelendi. Bu Google’ın bu yeni modelini heyecanla bekleyen teknoloji tutkunları için makûs bir haber olurken, Samsung için hem uygun hem de makus bir haber olarak kıymetlendirilebilir. Şayet erteleme kararı gerçek ise bu, Samsung’un yaklaşmakta olan Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 3 için dişli bir rakiple karşılaşmayacağı manasına geliyor. Makus haber ise, Samsung Display’in 2022 yılı için katlanabilir panel sevkiyatlarının düşecek olması. Google, katlanabilir telefonunu bu yıl çıkartmazsa, Samsung Display muhtemelen daha az panel sevkiyatında bulunacak.

Google’ın katlanabilir akıllı telefonunu neden ertelediği ise bilinmiyor. Tedarik zincirinde sorunlar olabilir, kalite denetim kısmında sorun yaşanmış olabilir ya da yazılım entegrasyonunda işler istendiği üzere gitmemiş olabilir. Bunu şimdilik kimse bilmiyor…

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir