PTT ve HAVELSAN’dan İş Birliği

HAVELSAN’ın e-dönüşüm işleri PTT tarafından sağlanacak.

Ülkemizin iki güzide kurumu Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) ile HAVELSAN, 26 Aralık 2018 tarihinde e-Dönüşüm uygulamaları ile ilgili bir işbirliği protokolü imzaladı.

İmzalanan anlaşmaya göre; e-Fatura ve e-Arşiv Fatura özel entegratörlük hizmetleri ile e-Defter uygulamasına ilişkin usul ve esasları belirleyen protokole PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik ile HAVELSAN Genel Müdürü ve CEO’su Ahmet Hamdi Atalay imza attı. Söz konusu protokole göre, HAVELSAN’ın e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-Defter gibi e-Dönüşüm uygulamaları PTT A.Ş. tarafından sağlanacak.

Göreve geldiği ilk günden bu yana kuruma (PTT) başka bir hava kazandıran ve başarılı çalışmalara imza atan Kenan Bozgeyik, bu kez bir başka başarılı bürokrat olan Ahmet Hamdi Atalay ile önemli bir anlaşmaya imza attı.

PTT ve Havelsan protokol imzaladı.
PTT ve Havelsan protokol imzaladı.

PTT ve HAVELSAN İş Birliği mutluluk verici

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, protokol imza töreninde yaptığı konuşmada Türkiye’nin iki millî kuruluşu arasındaki işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve devam etti: “178 yıllık köklü bir geçmişi bulunan PTT A.Ş. günümüzde geniş kapsamlı ürün ve hizmetler sunmaktadır. Bu çerçevede kurumlarla yaptığımız iş birliklerine büyük önem veriyoruz. Elektronik hizmetler ve teknoloji başta olmak üzere HAVELSAN ile her türlü işbirliğine hazırız. Birlikte marka projeler geliştirilebileceğimize inanıyorum.”

HAVELSAN Genel Müdürü ve CEO’su Ahmet Hamdi Atalay ise HAVELSAN’ın yazılım alanında ulaştığı noktaya işaret ederek: “Teknolojiyi üretmenin yanı sıra ihraç etmenin de büyük önem taşıdığını biliyoruz. HAVELSAN olarak bu konuda da çalışmalar yürütüyoruz. PTT A.Ş. ile yapacağımız her türlü iş birliğinin bizim açımızdan çok kıymetli olduğunu biliyoruz. e-Dönüşüm uygulamaları ile ilgili imzalamış olduğumuz protokolden de büyük memnuniyet duyuyoruz.”

HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Şenol’un da yer aldığı protokol imza töreninde iki kurum arasında teknoloji çalışma grubu oluşturulması yönünde görüş birliğine varılırken, protokolün hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunuldu.

 

 

Paylaş

2 thoughts on “PTT ve HAVELSAN’dan İş Birliği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir