Samsung Galaxy Fold 4’ün neredeyse tüm teknik özellikleri internete sızdı

Samsung Galaxy Z Fold 4’ün geçtiğimiz yılın Galaxy Z Fold 3’ünün devam sürümü olacağı bir sır değil. Hatta, daha evvel sızdırılan kimi görseller sayesinde neye benzediği hakkında yeterli bir fikrimiz bile var.

Şimdiyse sızıntı kaynağı Yogesh Brar, katlanabilir aygıtın özellikleriyle ilgili gizemlerin bir kısmını daha açığa çıkardığını söylüyor. Sızıntıya nazaran, merakla beklenen Galaxy Z Fold 4, 120 Hz ekran yenileme suratı takviyesine sahip 7,6 inç QXGA+ AMOLED ekrana sahip olacak. Dış ekranı ise 120 Hz ekran yenileme suratı takviyesine sahip 6.2 inç HD+ AMOLED panel olacak.

Z Fold 4, en yeni Snapdragon çip seti ile sunulacak. Brar’ın söylediğine nazaran, 12 GB/16 GB RAM ve Snapdragon 8 Plus Gen 1 birleşimi aygıtın çalışmasını sağlayacak. Evvelki modellerinde olduğu üzere, Samsung’un Z Fold 4’ün 8 GB RAM’li bir sürümünü piyasaya sürme planı yok üzere gözüküyor.

Lakin teknik özelliklerin tahminen de en değişik yanının kamera kısmında olduğunu söyleyebiliriz. Sızıntı kaynağının tezine nazaran, ardında 50 MP birincil lens, 12 MP ultra geniş lens ve muhtemelen 3x optik zumlu 12 MP telefoto sensörden oluşan üçlü bir kamera nizamı bulunacak. Elbette kamera özelliklerinde esaslı bir değişiklik yok fakat Z Fold 4, 2x yakınlaştırmalı 12 MP Telefoto Kameraya sahip Galaxy Z Fold 3’e nazaran daha üstün bir yakınlaştırma özelliğine sahip üzere görünüyor.

Samsung, Z Fold 4’te ekran altı 16 MP iç kamera ve 10 MP dış kamera kullanıyor ve bu da Z Fold 3’ün 10 MP iç ön kamerası ve 4 MP dış ön kamerasına nazaran kıymetli bir değişiklik manasına geliyor. Başka özellikler ortasında Android 12 tabanlı One UI, 25 W’a kadar süratli şarj özelliğine sahip 4.400 mAh pil yer alıyor.

Samsung’un yaklaşan Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold 4 ve Flip 4’ü tanıtması bekleniyor.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir