Samsung, LG’yi saf dışı bırakarak Tesla ile değerli bir mutabakata imza attı

Geçtiğimiz günlerde Samsung, yaptığı bir açıklama ile bir müddettir ortalıkta dolaşan “kendi elektrikli arabasını yapacağı” tezlerine en net karşılığı vermiş ve elektrikli araba konusunda rastgele bir çalışmada bulunmayacağını açıklamıştı. Samsung, kendi başına elektrikli araba yapmamaya karar vermiş olsa da, elbette şirket piller ve kamera modülleri de dahil olmak üzere elektrikli araba sanayisi için kıymetli bileşenler sağlamayı sürdürüyor. Güney Koreli şirketin son kazandığı galibiyet ise, şirket için bir oldukça değerli.

Otomobil üreticileri, daha yüksek otonom sürüş düzeylerine yöneldikçe, kamera modüllerine olan muhtaçlık daha fazla artmaya başladı. Tesla, araçlarıyla bu alana öncülük ederken, şirket bir müddettir elektrikli Cybertruck ve Semi araçları için kamera modülleri tedarik etmek istiyordu. Gelen yeni raporlar, Tesla’nın Samsung ile mutabakata vardığını gösteriyor. Bu, birebir vakitte LG’nin hezimetinin göstergesi.

Raporlara nazaran Samsung ve LG, son devirde Tesla’nın CyberTruck arabalarına kamera modülleri sağlama üzere mutabakata varmak için yarış içindeydi. Samsung ve LG, Tesla EV’leri için kamera modülü üretmek üzere pazarı bölerken, yarışın galibi Samsung oldu. Fakat bu birinci değil.

Samsung, geçtiğimiz yıl da LG’yi rekabette geride bırakmış ve Tesla ile muahedeye varmıştı. Bu yıl da zaferi elde eden Samsung, ürettiği bileşenleri Tesla’nın Şanghay ve Berlin’deki fabrikalarına teslim edecek.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir