Samsung’un kendi tanıtımlarında iPhone görselleri kullanma gaflarına bir yenisi daha eklendi

Samsung’un iPhone imgelerini kullanarak Twitter hesabından bir şeyler yayınlaması yeni bir şey değil. Şirketin pazarlama grubu geçmişte de bu tıp kusurlar yaptı ve yapmaya da devam edecek üzere görünüyor. Bu sefer şirket, kendi üyelik uygulamasında Apple iPhone’a atıfta bulundu.

Güney Kore’deki bir Samsung Topluluk Yöneticisinin, Samsung’un One UI Galaxy Temalarını tanıtmak için Members uygulamasında yayınladığını bir fotoğrafta iPhone’un stilize edilmiş bir modelinde birkaç Samsung teması görülüyor. Gönderiyi aşağıda görebilirsiniz:

Tanıtım görselini oluşturan kişinin Samsung Galaxy aygıtlarını tanımadığı görülüyor. Samsung’un toplumsal medya pazarlama departmanı bu cins bir kusur yapmış olabilir, fakat daha da berbat olan, Samsung Topluluk Yöneticisi’nin durumu fark etmeyip gönderiyi göndermesi.

iPhone’lar (özellikle ekran çentiğine sahip modeller) tanınması kolay, farklı bir dizayna sahip. Genel iPhone dizaynının üçüncü taraf uygulama reklamlarında, hatta Google Play Store’da bile temsili telefon olarak kullanılmasının nedeni bu. Fakat bu sefer, Galaxy Temalarını tanıtan bir görsele bakıyoruz ve temaların iPhone ekranının içinden gösterilmesi hiç uygun görünmüyor.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir