Sony CEO’sundan akıllı telefon kameraları hakkında büyük tez: 2024 yılında…

Akıllı telefon kameraları, 2024’te DSLR kameralardan daha kâfi fotoğraflar çekecek kadar güçlü hale gelebilir. En azından, geçtiğimiz hafta bir iş bilgilendirme oturumunda konuşan Sony Semiconductor Solutions Başkanı ve CEO’su Terusi Shimizu bu türlü düşünüyor.

Akıllı telefonların her vakit DSLR kameralardan daha katı alan kısıtlamalarına sahip olacağı düşünüldüğünde, bunun büyük bir sav olduğunu söyleyebiliriz. Lakin akıllı telefon kamera sensörlerinin boyutları giderek büyüyor ve 2024 yılına kadar DSLR kamera sensörlerinin performansını aşabilecekleri bir noktaya ulaşabilmeleri mümkün olabilir.

Birinci olarak Nikkei Japan tarafından bildirilen haberin kimi ayrıntıları çeviri sırasında kaybolmuş üzere görünüyor. Tekrar de bu habere göre, Sony yöneticisi “akıllı telefon fotoğraflarının birkaç yıl içinde DSLR kameraların görünüm kalitesini aşacağını” (muhtemelen 2024 yılında) bekliyor.

Akıllı telefonların DSLR fotoğraf makinelerinden çok daha fazla satılmasından dolayı, teknik nedenlerden fazla ekonomik nedenlerle akıllı telefon fotoğraf makinelerinin DSLR fotoğraf makinelerinden daha uygun hale gelebileceği bir durum oluşabilir. Lakin bu beklenti gerçekleşirse ve akıllı telefon kamera pazarı daha büyük sensörlere yönelmeye devam ederse, Samsung üzere firmalar da bu değişimden birebir ölçüde etkilenecektir. Zira Samsung da, Sony üzere, büyük bir akıllı telefon kamera sensörü tedarikçisi.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir