Sony Xperia 5 IV’ün Teknik Özelliklerinden Kimileri İnternete Sızdı!

Sony Xperia 5 IV‘ün Xperia 1 IV ile birlikte tanıtılması bekleniyor. Her iki telefonun da epeyce yakında duyurulmasını bekliyoruz.

Amiral gemisinin Xperia 1 IV’ün daha küçük bir alternatifi olması beklenen Sony Xperia 5 IV hakkında tez ve sızıntılar da gelmeye devam ediyor. Teknik özellikler, Çin toplumsal medya platformu Weibo’daki nizamlı bir sızıntı kaynağı aracılığıyla ortaya çıktı.

Sızıntıya nazaran, yeni telefon 6.1 inç ekrana, üç adet 12MP art kameraya (bir ana, ultra geniş ve 3x optik zum telefoto dahil) ve cam gövdeye sahip olacak. Bu özellikler Xperia 1 III’e epey benziyor.

Birtakım değişiklikler ayrıntılı bir formda sunulmuş durumda. Görünene nazaran bu telefon, 2022’nin yeni güçlü işlemcisi olan Snapdragon 8 Gen 1 çip setini kullanacak. Ayrıyeten, 4500 mAh’den “biraz daha yüksek” bir pil kapasitesine sahip olacak.

Evvelki kuşak Sony telefonlar yılın birinci aylarında tanıtılmış, lakin satışa sunulmaları aylar sonrasını bulmuştu. Bu yüzden bu özelliklerin yanlışsız olup olmadığını yakında görebiliriz, fakat yeni telefonu test etmemiz biraz vakit alabilir.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir