Teknoloji dünyasının en büyük satın almalarından biri

Broadcom, VMware’i satın aldığını resmen duyurdu. Toplamda, şirketi satın almak Broadcom’a yaklaşık 61 milyar dolara mal olacak. Birebir vakitte alacaklılara geri ödemesi gereken 8 milyar dolarlık VMware net borcu da Broadcom tarafından üstleniliyor.

Broadcom, VMware için 61 milyar dolar ödeyerek, Microsoft’un Activision’ı satın almasından sonra bu yılın ikinci en büyük satın alma sürecine imza atmış oluyor. Satın almanın gerisindeki sebep, Broadcom tarafından “dünyanın önder altyapı teknolojisi şirketi olma isteği” halinde açıklanıyor.

Broadcom Lideri ve CEO’su Hock Tan, satın alma hakkında şunları söyledi: “Önder bir altyapı teknolojisi şirketi olarak müşterilerimize neler sunabileceğimizi tekrar tasarlarken, önde gelen yarı iletken ve altyapı yazılımı işlerimizi kurumsal yazılımda ikonik bir öncü ve yenilikçi ile birleştiriyoruz. VMware’in yetenekli takımının Broadcom’a katılmasını, ortak bir inovasyon kültürünü daha da geliştirmesini ve her iki hissedar kümesi da dahil olmak üzere ortak paydaşlarımız için daha fazla paha yaratmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Bu satın almayla birlikte Broadcom’un yazılım kolu olan Broadcom Software Group, VMware olarak yine markalaşacak ve bu isimle faaliyet gösterecek. Broadcom, satın alma sürecinin 2023 mali yılında tamamlanmasını amaçlıyor.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir