WeMeet Europe 2019 Uzmanları Ağırladı

WEDO Technologies’in düzenlemiş olduğu WeMeet etkinlik serisinin ilk durağı olan ve Asya Pasifik ülkelerini buluşturan WeMeet Asia 19 Kuala Lumpur etkinliğinden sonra ikinci durak olan ve Avrupa ülkelerinden konusunda uzman sektör temsilcilerini buluşturan WeMeet Europe etkinliği 22-23 Mayıs tarihlerinde, şirketin de ana yurdu olan Portekiz’de gerçekleşti. Etkinliğe Portekiz’in başkenti Lizbon’a bağlı sahil kasabası olan Cascais ev sahipliği yaptı. Dünya sosyetesinin buluşma noktalarından biri olarak da ismini duyurmuş olan Cascais beldesi, Portekiz’in rivierası olarak da biliniyor.

WEDO’nun bulut yazılım ürünü olan RAID platformunun 8.1 sürümü ve getirdiği yeteneklerin tanıtıldığı etkinlikte henüz tasarım aşamasında olan 8.2 sürümü ve sürüm ile birlikte getirilmesi planlanan Makine Öğrenmesi ve Yapay Zeka uygulamalarından da tüyolar paylaşıldı.

5G teknolojisi ile birlikte Nesnelerin İnterneti olarak dilimize yerleşen IOT teknolojisinin de hızlıca yayılmasının ve hayatımızın her alanında milyarlarca sensörün faaliyette olmasının beklendiği gelecekte veriyi saklamak, yönetmek ve işlemek için ciddi sunucu ve depolama sistemlerine ihtiyaç duyulması kaçınılmaz hale gelecektir.

WEDO Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcsı Alvaro Ribeiro

WeMeet Europe 19’da RAID rüzgarı

WEDO Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcsı Alvaro Ribeiro; ürün stratejileri ile ilgili yapmış olduğu söyleşide RAID platformunu geliştirirken 5G ve IOT teknolojilerinin de geleceğini öngörerek büyük veriyi işleyebilmek ve yönetebilmek için bulut platformuna ciddi anlamda yatırım yaptıklarını ve bu kapsamda bulut servislerinde dünya liderlerinden biri olan Amazon Web Servisleri ile birlikte çalıştıklarını paylaştı.

5G standartları yeni yeni otururken farklı ülke ve coğrafyalarda hükumetler tarafından farklı regülasyonların uygulandığı ve kültürlere göre operatörlerin farklı kullanım paketleri ile kullanıcılara ulaştığının bilincinde olduklarını da belirten Riberio; WEDO çözümlerinin tamamen konfigüre edilebilir olarak tasarlandığını ve gerek regülatif konularda, gerek kullanıcı paket alışkanlıklarına göre istenildiği şekilde kişiselleştirilebildiğini, böylelikle terzi usulü bir yazılım çözümü ile tüm dünyada hizmet verebilir bir ürün ailesine sahip olduklarının altını çizdi.

WEDO Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bernardo Lucas ürünlerinin özellikle Operatörler ve Enerji Hizmeti Sağlayıcı firmalar gibi milyonlarca fatura kesen şirketlerin hem kendi gelirlerini hem de müşterilerini koruyabilmek için WEDO‘nun geliştirdiği gelir güvencesi, işletme güvencesi ve sahtekarlık önleyici yazılımları kullanması gerektiğini belirtti.

WEDO CEO’su Rui Paiva
WEDO CEO’su Rui Paiva

WeDo AR-GE’ye büyük bütçe ayırıyor

Yıllık bütçelerinin %10’unu AR-GE’ye yatırdıklarını belirten WEDO CEO’su Rui Paiva; Kore, Birleşik Arap Emirlikleri ve Amerika Birleşik Devletlerinde Makine Öğrenmesi üzerine operatörler ile birlikte AR-GE çalışmalarına başladıklarını ve ilerleyen süreçte elde ettikleri veriler ile operatörlere gelecek vizyonlarını aktaracaklarını paylaştı.

Oturumun sonlarına doğru WEDO‘nun ARGE çalışmaları içinde Blockchain teknolojisi üzerinde de durulduğu paylaşıldı. Bitcoin ile birlikte hayatımıza giren Blockchain, birçok konuda ilerleyen süreçte karşımıza çıkacağa benziyor. Operatörler arasında yapılan roaming anlaşmalarında kullandırılan dataların ölçümü arasında uyumsuzluklar olabildiği ve farklı operatörlerin farklı yazılımlar ve teknolojiler kullanmasından dolayı verinin temizlenmesinin zor olduğu, bu kapsamda roaming anlaşması olan birkaç operatör ile Blockchain teknolojisi üzerinde AR-GE yatırımı yapıldığını ve çalışmalarının devam ettiğini paylaşan WEDO yetkilileri, müşterileri için her zaman güncel olduklarını ve gelişen teknoloji için her zaman hazır oldukları masajını net bir şekilde ilettiler.

Paylaş

One thought on “WeMeet Europe 2019 Uzmanları Ağırladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir