iOS 16’nın bilinmeyen bir özelliği gün ışığına çıkartıldı: Oyuncular bu işe çok sevinecek

Apple, WWDC 2022 etkinliğinde geçtiğimiz gün iOS 16’nın güncellenmiş Metal 3 grafikleri, Game Center (Oyun Merkezi) iyileştirmeleri ve daha ziyadesiyle oyun tecrübesini nasıl güzelleştireceği hakkında konuştu. 9to5Mac’in bildirdiğine nazaran iOS 16, bilhassa de Nintendo’nun Joy-Con ve Pro denetim kolları olmak üzere artık daha fazla üçüncü taraf oyun denetim kolu için takviye sunacak üzere görünüyor.

Geliştirici Riley Testut, en son iOS 16 beta sürümüne sahip iPhone’larda ve iPad’lerde Nintendo Switch Joy-Con ve Pro denetleyicileriyle oyun oynayabileceğini keşfetti. Ayrıyeten 9to5Mac tarafından tespit edilen dahili koda nazaran bu güncelleme, 8Bitdo, BADA MOGA XP5-X Plus ve Logitech F710 Gamepad denetim kollarını da destekliyor.

iOS 16, Joy-Con’ları tek bir denetim kolu olarak yahut farklı olarak eşleştirmenize müsaade veriyor ve denetimleri Bluetooth ayarlarında özelleştirebilmenize imkan tanıyor. Hatta ekran manzarası ve ana sayfa düğmelerini basılı tutarak Joy-Con’ları tek bir denetim kolu yahut iki farklı denetim kolu olarak kullanmak ortasında dinamik bir formda geçiş yapmanız da mümkün.

Apple ayrıyeten, “mobil varlıklar” ismi verilen bir özellik yardımıyla yeni bir iOS sürümü göndermeye gerek kalmadan daha fazla denetim kolu için takviye de ekleyebilecek.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir