Moda dünyasının dev ismi, tanınan oyun Roblox içinde kendi kasabasını kuruyor

Gucci, Roblox içindeki varlığını biraz daha kalıcı hale getiriyor. Moda markası, geçtiğimiz yıl Gucci Garden üzere daha kısa ömürlü tecrübeler için daha evvel sanal dünyada işbirliği yapmıştı ve artık Gucci Town isminde daha kalıcı bir alan yayınlıyor. Bu alan, küçük oyunlar için bir bölge, bir kafe ve elbette oyuncuların Roblox avatarları için sanal Gucci giysileri satın alabilecekleri bir sanal mağaza da dahil olmak üzere çeşitli alanları birbirine bağlayan merkezi bir bahçeye sahip. Ayrıyeten şirket, sanal kıyafetlerin Roblox’un yeni “katmanlı giyim” teknolojisini kullandığını söylüyor.

Gucci, yalnızca iki haftalığına açık olmasına karşın geçtiğimiz yıl bahçeyi 20 milyondan fazla oyuncunun ziyaret ettiğini ve yeni alanın vakit içinde istikrarlı bir biçimde gelişmesini beklediğini belirtiyor. Gucci’nin yeni işlerden sorumlu EVP’si Nicolas Oudinot, The Verge’e “Tecrübesi tasarlarken başlangıç noktası her vakit topluluk olmuştur” dedi ve ekledi: “Buna bağlı olarak, gelecekteki gelişmeleri Gucci ve tekrar eden ziyaretçiler ortasında açık bir diyalog olarak öngörüyoruz. Roblox topluluğundan ortaya çıkan içerik yaratıcıları ve yetenekler bizimle olacak, biz de yaratıcı direktör Alessandro Michele’in daima değişen vizyonuyla gelişen yaratıcı bildirilerimiz daima gelişmeye devam ederken ekosistemi yeni fikirler ve görsel uyaranlarla dolduracağız.

Bu iştirak tuhaf görünse de, son vakitlerde görüntü oyun alanında çok fazla uğraş gösteren Gucci için doğal bir evrim olduğunu söyleyebiliriz. Moda şirketi, Roblox tecrübelerini piyasaya sürmenin yanı sıra, bir sırt çantası için e-spor tertibi 100 Thieves ile ve çok değerli bir Xbox için Microsoft ile birlikte çalıştı.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir